Goniec.pl
Mateusz Morawiecki nagła wiadomość

East News Piotr Molecki

Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość. W Polsce pękła kolejna bariera szczepień

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Niedawno Mateusz Morawiecki odniósł się do tematu szczepień. Premier z nieskrywanym zadowoleniem poinformował, że przekroczono kolejną barierę w programie szczepień. Z danych gromadzonych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że pierwszą dawkę preparatu przeciwko COVID-19 przyjęło już ponad 10 milionów Polaków.

Na Facebooku Mateusza Morawieckiego pojawiła się ważna wiadomość dotycząca Narodowego Programu Szczepień. Premier pochwalił się, że plan jest realizowany pełną parą, co daje duże powody do optymizmu. Szef rządu podkreślił, że akcja podawania preparatów przeciwko COVID-19 się nie zatrzymuje.

Mateusz Morawiecki na bieżąco śledzi realizację Narodowego Programu Szczepień. Premier oświadczył, że mamy powody do zadowolenia. Zwłaszcza że przekroczona została już kolejna bariera. Pierwszą dawkę preparatu przeciwko COVID-19 przyjęło ponad 10 milionów Polaków.

Dobre wiadomości Mateusza Morawieckiego

Od pewnego czasu Narodowy Program Szczepień nabiera tempa, o czym postanowił przypomnieć Mateusz Morawiecki. Premier oświadczył, że ponad 10 milionów Polaków przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. Natomiast 3,5 miliona Polaków zostało zaszczepionych dwiema dawkami (lub jedną w przypadku Johnson&Johnson).

Premier nie ukrywał zadowolenia tym faktem, że Polacy chętnie zapisują się na szczepienia. Dobrą wiadomość przekazał także minister zdrowia Adam Niedzielski, którzy zauważył, że liczba zakażeń SARS-CoV-2 powoli spada.

[EMBED-243]

Szef resortu zdrowia poinformował, że obecnie średnia 7-dniowa nowych zarażeń wynosi około 4 tysięcy przypadków. Natomiast wskaźnik nowy zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców spadł do 11,4. To oznacza, że w sobotę 15 maja Polacy będą mogli zdjąć maseczki na świeżym powietrzu.

Na wzrost szczepień wpłynęła także majówkowa akcja, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Pod mobilnymi puntami podczas długiego weekendu majowego pojawiało się bardzo dużo chętnych. Polacy z aktualnym skierowaniem mogli ustawić się w kolejce bez wcześniejszego umawiania wizyty.

Mateusz Morawiecki nadal ma nad czym myśleć

Choć wieści przekazane przez Mateusza Morawieckiego bez wątpienia dają powody do optymizmu, to jednak nadal są obszary, nad którymi rząd powinien pracować. Co prawda liczba nowych zarażeń spada, to statystyki dotyczące zgonów wciąż niepokoją.

Niedawno profesor Aleksandra Zasada zwróciła uwagę na problem szczepienia najstarszych seniorów. Choć osoby, które mają 80 lat, mogą się rejestrować na szczepienia już od stycznia, to jak dotąd zdecydowało się zaledwie niecałe 50 procent. To pokazuje, że potrzebny jest program edukacyjny skierowany do wszystkich grup wiekowych.

Przypominamy, że 8 maja Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 4765 nowych przypadków SARS-CoV-2. COVID-19 przyczynił się do 421 zgonów.

[EMBED-720]

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >