Goniec.pl
Dziecko dostało udaru

Facebook Jennifer Abma

Mama nie mogła dobudzić córki. Dostała udaru słonecznego w pokoju

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jennifer Abma przeżyła dramatyczną sytuację związaną z jej dzieckiem. Po wejściu do pokoju córki nie mogła jej wybudzić. Natychmiast postanowiła zadzwonić po pogotowie ratunkowe. Okazało się, że dziewczynka dostała udaru słonecznego. Matka opisała całą sytuację w mediach społecznościowych, by ostrzec innych rodziców.

W obliczu zbliżającego się lata ponownie w mediach pojawiają się komunikaty wysyłane do rodziców, by ci nie zostawiali dzieci w zamkniętych samochodach. Gdy temperatura gwałtownie rośnie, może dojść do prawdziwej tragedii. To samo dotyczy osób starszych oraz zwierząt.

Nikt jednak nie spodziewałby się, że podobne zagrożenie może czychać na dzieci w ich własnych pokojach. Zwłaszcza że są to pomieszczenia, które łatwo wietrzyć. Jednak okazuje się, że i w takich warunkach może dojść do dramatu. Przekonała się o tym Jenifer Abma.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dziecko zasnęło w nagrzanym pokoju

Matka była przekonana, że jej dziecko bezpiecznie śpi w swoim pokoju. Ten dzień był wyjątkowo upalny, ale prawdopodobnie żaden rodzic nie wpadłby na to, że życie ich pociech w takich warunkach mogłoby być zagrożone.

Jennifer Abma jednak bardzo się zdziwiła, wchodząc do pokoju, w którym spała jej córka. Zwłaszcza że wszystko działo się nie w południe, gdy temperatura jest zazwyczaj najwyższa, ale już wieczorem.

ewa leniart rzeszow

Jeden z członków sztabu Ewy Leniart dłubał w nosie podczas jej przemówienia. Nagranie uchwyciły kamery Polsatu

CZYTAJ DALEJ

Kobieta zaczęła budzić córkę, jednak dziewczynka nie reagowała. Wreszcie zrozpaczona matka zatelefonowała pod numer alarmowy i wezwała pogotowie ratunkowe. Z relacji Jennifer wynika, że jej dziecko poszło się zdrzemnąć, nie mając pojęcia, jak bardzo nagrzała się sypialnia.

Przez 20 minut nie udało się wybudzić Anastazji. Dziewczynka była cała morka od potu, a jej twarz była nienaturalnie czerwona i gorąca. Na szczęście medycy pojawili się na miejscu bardzo szybko i przystąpili do działań.

Ratownicy uratowali dziecko

Po tym, jak Jennifer Abma wezwała służby do swojego dziecka, w jej domu zjawili się ratownicy medyczni oraz śledczy. Po wstępnych badaniach okazało się, że dziewczynce drastycznie spadł poziom cukru we krwi. Anastazja miała udar słoneczny.

Na szczęście medykom udało się wybudzić Anastazję, podając jej odpowiednie preparaty. Dziewczynka doszła do siebie i rodzina uniknęła dramatu. Matka postanowiła podzielić się swoją historią, by ostrzec innych opiekunów.

Choć trudno za całą sytuację winić Jennifer, kobieta oświadczyła, że miała do siebie pretensje. Zaznaczyła jednak, że zazwyczaj ostrzega się przed pozostawianiem dzieci na słońcu i w zamkniętych pojazdach. Trudno spodziewać się, że można dostać udaru słonecznego we własnym domu.

Przy okazji tej historii przypominamy, że w najbliższy weekend w Polsce mają pojawić się prawdziwe upały. W wielu miejscowościach termometry wskażą nawet ponad 30 stopni Celsjusza, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności.

W upalne dni należy powstrzymywać się od wysiłku fizycznego i pamiętać o regularnym nawadnianiu. Powinno się też unikać napojów alkoholowych. Szczególnie narażone w tym czasie są osoby starsze oraz mające problemy z ciśnieniem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • „Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość”. Andrzej Duda o śmierci Witolda Kieżuna

  • Poważna wpadka na żywo w TVP. Prowadzący pomylił gości

  • Nagranie zachowania kandydatki PiS po wyborach w Rzeszowie. W sieci wielka dyskusja

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy.com

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >