Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosja: Mama chwyciła dwójkę małych dzieci, otworzyła okno i wyskoczyła. Wszyscy nie żyją
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.10.2021 21:19

Rosja: Mama chwyciła dwójkę małych dzieci, otworzyła okno i wyskoczyła. Wszyscy nie żyją

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Twitter.com/@olegbut52

Moskwa: kobieta i dwójka dzieci znalezione pod jednym z bloków. Wszystkie trzy osoby zmarły i nie udało ich się uratować. Wszczęto postępowanie z artykułu 105 rosyjskiego kodeksu karnego. Lokalne służby mają już pierwsze hipotezy, co do przebiegu zdarzeń.

Na razie okoliczności śmierci 34-letniej mieszkanki Moskwy nie są znane. Wiadomo, że ciała jej oraz dwójki dzieci znalezione zostały pod oknami wysokiego bloku.

- Ciała kobiety urodzonej w 1987 roku i dwójki małych dzieci urodzonych w 2018 i 2021 roku z obrażeniami ciała charakterystycznymi dla upadku z wysokości znaleziono pod oknami budynku mieszkalnego - przekazała w oficjalnym komunikacie Prokuratura Metropolitalna.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 11 października. Blok, gdzie doszło do tragedii mieści się przy ul. Lewobereżna.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Moskwa: kobieta wyskoczyła z dziećmi przez okno

W sprawie dotyczącej śmierci 34-letniej matki i jej dwójki dzieci jest jeszcze wiele pytań. Rosyjskie służby prowadzą śledztwo mające wyjaśnić, co sprawiło, że kobieta stanęła na parapecie jednego z moskiewskich mieszkań.

Nie ma wątpliwości co do tego, że wszystkie trzy osoby zginęły od uderzenia o ziemię. Julia Iwanowa w rozmowie z agencją RIA Novosti podkreśliła raz jeszcze, że ofiary miały "typowe przy upadku z wysokości obrażenia".

Przesłuchiwani są świadkowie

Z mediami oraz rosyjską policją rozmawiają się osoby, które były obecne pod blokiem w momencie, kiedy przez okno wyskoczyła 34-latka. Według nich matka miała złapać dwójkę dzieci i zwyczajnie wyskoczyć z budynku.

Według ustaleń śledczych młodsze dziecko miało tylko kilka miesięcy. Starsze skończyło 4 lata.

Policja ma już pierwsze hipotezy

Jedną z pierwszych informacji przekazanych przez prokuraturę rosyjską było wykluczenie udziału w śmierci 34-latki, 4-letniego i kilkumiesięcznego dziecka osób trzecich.

Obecnie sprawa toczy się pod kątem rozszerzonego samobójstwa. Dodatkowo rosyjska prokuratura zdecydowała, że wszczęte zostanie postępowanie z art. 105 rosyjskiego kodeksu karnego. Dotyczy on zabójstwa dwóch nieletnich osób.

Moskwa24 podaje, że przed odkryciem zwłok 34-latki i jej dzieci, przed wejściem do budynku we wschodniej części Moskwy znaleziono ciało innej kobiety. Nosiły one ślady ran postrzałowych. Nie przekazano, czy sprawy są połączone.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: moskwa24.pl, radiozet.pl, onet.pl