Goniec.pl
Makabryczne okrycie ciał matki i córki w Gruszewni. Sąsiedzi kobiet zabrali głos

Śląska Policja

Makabryczne okrycie ciał matki i córki w Gruszewni. Sąsiedzi kobiet zabrali głos

11 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Trwa śledztwo w sprawie makabrycznego odkrycia w domu jednorodzinnym w Gruszewni pod Częstochową. We wtorek w budynku odnaleziono zwłoki matki i córki z licznymi ranami kłutymi. Po śmierci kobiet niewielka wieś wciąż nie może otrząsnąć się z szoku, jednakże sąsiedzi przyznają, że w rodzinie nie zawsze panowała zgoda.

O tragedii w spokojnej na co dzień Gruszewni szerzej pisaliśmy już wczoraj, kiedy to do mediów przedostała się dramatyczna informacja o działaniach podjętych przez śląską policję.

Warszawa: Śmierć pasażera w tramwaju. Starszy mężczyzna nagle osunął się na ziemię

Warszawa: Śmierć pasażera w tramwaju. Starszy mężczyzna nagle osunął się na ziemię

CZYTAJ DALEJ

Jak podawaliśmy, w piętrowym domu, zamieszkiwanym do tej pory przez 70-letnią Urszulę i jej 48-letnią córkę Edytę, znaleziono leżące na łóżkach zakrwawione ciała obydwu kobiet pokryte licznymi ranami kłutymi. Według śledczych, na miejscu doszło prawdopodobnie do brutalnego mordu.

Gruszewnia. Zwłoki matki i córki znalezione w domu

To, co wydarzyło się w czterech ścianach feralnego domu, jest przedmiotem śledztwa prowadzonego przez policję pod nadzorem prokuratury. Po okolicy od wtorku krążą funkcjonariusze wyposażeni w wykrywacz metalu, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z psami tropiącymi i dronem, a wśród spokojnej społeczności mnożą się domysły.

Dla około 400 mieszkańców widok techników policyjnych i dźwięk syren był prawdziwym szokiem. We wsi znali się niemal wszyscy i, jak mówili sąsiedzi kobiet, nikt nie mógł czuć się zagrożony.

Choć już w pierwszych relacjach przyznawali oni, że 70-latce i 48-latce zdarzało się zajrzeć do kieliszka, po czym wybuchały między nimi kłótnie, zapewniali, że rodzina nie była patologiczna. Najnowsze wypowiedzi pozyskane przez portal Onet budzą jednak pewien niepokój i rzucają nowe światło na życie matki i córki.

Sąsiedzi ofiar pozostają w szoku

Po tym, jak sąsiedzi kobiet odważyli się zabrać głos w sprawie, na jaw wyszło, że stosunki między panią Urszulą i jej córką Edytą nie należały do łatwych. Kobiety kłóciły się do tego stopnia, że w ich sprawie nieraz musiała interweniować policja. 48-latka miała wkrótce dołączyć do pracujących w Anglii męża i dzieci.

Mimo iż mieszkańcy wsi byli świadomi toczących się w domu kobiet awantur, z ust żadnego z nich nie pada dziś pod adresem zamordowanych żadne oskarżenie. Zamiast tego, wolą oni unikać spekulacji i wyrażać towarzyszące im zdumienie, że tuż za płotem mogło dojść do krwawego zabójstwa.

To przerażające. Znałyśmy się raczej z widzenia, ale złego słowa nie mogę powiedzieć - powiedziała w rozmowie z Onetem jedna z kobiet z Gruszewni. - Plotek nie będę powtarzać, bo nie mają nic do rzeczy. Tragedia niewyobrażalna się stała - dodała seniorka ze wsi.

Media wciąż próbują także skontaktować się z siostrą zamordowanej, która zamieszkuje sąsiednią miejscowość. Kobieta jest jednak w ciężkim szoku i nie chce poruszać bolesnego tematu w rozmowie z dziennikarzami.

Tymczasem w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. Dokładny czas i przyczynę śmierci ofiar ma wyjaśnić zaplanowana sekcja zwłok, której wstępne wyniki mają być znane w czwartek. Policja wciąż nie odnalazła narzędzia zbrodni. Wykluczono natomiast morderstwo na tle rabunkowym.

poszukiwani przestępcy

Policja apeluje do Polaków. Pokazała wizerunki groźnych przestępców, potrzebna jest pomoc

Prezentujemy galerię przestępców poszukiwanych przez polską policję za ciężkie wykroczenia wraz z ich rysopisem. Wśród zarzucanych przestępstw znajdują się m.in. zabójstwa, rozboje, pobicia i udział w grupach przestępczych. /Fot. Policja

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET, Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Polacy wskazali, kto powinien stać na czele PiS. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie była tak zagrożona

Wiadomości

Polacy wskazali, kto powinien stać na czele PiS. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie była tak zagrożona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Radosław Sikorski zamieścił wpis nt. wycieków na Bałtyku. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę

Czytaj więcej >
By News Oresund - 20190614 Folkemodet Bornholm Mette Frederiksen Socialdemokratiet 0285, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83849599

Wiadomości

Premier Danii zabrała głos ws. wycieku z Nord Stream. "To były celowe działania, to nie był przypadek"

Czytaj więcej >
krzys16/Pixabay

Wiadomości

Tuż przed Wszystkimi Świętymi zabraknie zniczy? Producent: "Nie warto zwlekać"

Czytaj więcej >
Krystian Maj/KPRM

Wiadomości

Nord Stream 2. Mateusz Morawiecki: "Mamy do czynienia z aktem sabotażu"

Czytaj więcej >
Russia government organization

Wiadomości

Pseudoreferenda w Ukrainie. Ujawniono częściowe wyniki

Czytaj więcej >