Goniec.pl
Łukasz Mejza

Piotr Molecki/East News

Łukasz Mejza miał szantażować znanego polityka PO

30 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 7 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Były poseł Platformy Obywatelskiej miał być szantażowany przez wiceministra sportu Łukasza Mejzę. W zamian za poparcie Prawa i Sprawiedliwości obiecywano mu udział w eksperymentalnej terapii leczniczej. Polityk od lat cierpi na Parkinsona.

Kolejny dzień przynosi kolejną już odsłonę afery z udziałem niedawno mianowanego wiceministra sportu, Łukasza Mejzy. Politykowi zarzuca się, że miał obiecywać niepotwierdzone medycznie terapie ciężko chorym ludziom i inkasować w zamian spore sumy pieniędzy.

EN 01503766 0021 (1)

Adam Niedzielski w TVN24. "Jesteśmy w apogeum liczby zgonów"

CZYTAJ DALEJ

Od czasu, gdy WP opublikowała pierwszy artykuł o niejasnych ineteresach Mejzy, politycy opozycji jasno wskazują, że powinien od zostać odwołany z zajmowanego stanowiska przynajmniej do wyjaśnienia sprawy.

Mejza szantażował byłego posła PO?

Dziś do doniesień o oszustwach wiceministra sportu odniósł się Cezary Tomczyk z KO, który gościł w programie "Onet Rano". Poseł zdradził nowe, szokujące fakty o działalności Mejzy, o których do tej pory wiedziało niewielu.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Jak utrzymuje Tomczyk, ofiarą oskarżanego polityka miał paść były poseł PO Zbigniew Ajchler, który cierpi na Parkinsona.

- Zbigniew Ajchler był szantażowany, że jeśli nie dołączy do PiS, to nie będzie leczony na Parkinsona. Wprowadzającym Ajchlera w ten świat był poseł Mejza - powiedział Cezary Tomczyk.

Ajchler ubiegał się o reelekcję w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, jednak nie udało mu się ponownie zasiąść w poselskich ławach. W czerwcu objął jednak mandat po tym, jak z parlamentu odszedł Kilion Munyama.

Mejza miał obiecywać Ajchlerowi udział w eksperymentalnej terapii, jeśli ten dołączy do PiS lub zostanie posłem niezrzeszonym popierającym Zjednoczoną Prawicę.

- To jest układ, który Ajchlerowi zaproponował osobiście Mejza - przekonywał Tomczyk i dodawał, że chory poseł był jedną z zaledwie 10 osób, które miały szansę na udział w eksperymencie.

Polityka haków znanym sposobem PiS

Przypomnijmy, że Ajchler po objęciu mandatu rzeczywiście został posłem niezrzeszonym, podobnie jak Mejza, który wchodził do parlamentu z list PSL, ale nigdy nie należał do partii, choć się o to ubiegał.

W kuluarach sejmowych mówi się, że władze Ludowców nie dopuściły do swoich szeregów Mejzy, gdyż PiS ostrzegł je o niejasnościach w oświadczeniach majątkowych młodego posła. Oznaczałoby to, że Zjednoczona Prawica od dłuższego czasu wiedziała o tym, że wiceminister sportu prowadzi brudne interesy, mimo tego dopuściła do wprowadzenia go do rządu.

To znany sposób Prawa i Sprawiedliwości na zdobywanie nowych głosów w parlamencie. Partia wybiera sobie osoby, na które może mieć tzw. haki po to, by móc silnie trzymać je w garści.

Z drugiej strony, władze PiS doskonale wiedzą, że i Mejza ma poważnego asa w rękawie. To na nim wisi teraz sejmowa większość. Z tego też powodu, póki co, nie spotkały go żadne konsekwencje w związku z poważnymi oskarżeniami, choć Marek Suski nie wykluczył ostatnio dymisji w przypadku potwierdzenia się doniesień.

Ajchler zaskoczony oskarżeniami wobec Mejzy

Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler w czerwcu powołali stowarzyszenie "Centrum", które miało być wstępem do stworzenia nowego koła poselskiego. Obaj zaczęli jednak bardzo często wspierać w głosowaniach PiS.

We wtorkowej rozmowie dla Interii, Zbigniew Ajchler wypowiedział się na temat medialnych spekulacji dotyczących wiceministra sportu. Poseł był oszczędny w ferowaniu wyroków i zaznaczał, że należy poczekać do wyjaśnienia sprawy.

- Być może w oskarżeniach prasy jest jakieś ziarno prawdy. Ale to służby, z zasady, powinny dyskretnie sprawdzać ludzi, którzy pretendują do stanowisk ministerialnych - mówił Ajchler.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet, Interia

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >