Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Łódzkie: Wstrząsające odkrycie w mieszkaniu 78-latki. Syn przyznał się do zabicia matki
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 29.01.2023 10:05

Łódzkie: Wstrząsające odkrycie w mieszkaniu 78-latki. Syn przyznał się do zabicia matki

Polska Policja
Polska Policja

Policjanci dokonali makabrycznego odkrycia w domu 78-letniej kobiety w gminie Zadzim (woj. łódzkie). Zwłoki seniorki były związane, a obok spał jej syn. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa matki. Przyznał, że w chwili popełniania czynu był pijany.

Tragedia w domu 78-latki

Gdy mieszkańcy gminy Zadzim od kilku dni nie widzieli swojej sąsiadki, zaniepokoili się, więc 22 stycznia zaalarmowali policję. Funkcjonariusze z Poddębic i strażacy wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Nie spodziewali się widoku, który ujrzeli. Na kanapie leżały z związane zwłoki kobiety, obok których spał jej pijany syn. Mężczyzna przyznał się do zabicia matki. Dodał, że w chwili zabójstwa, które miało miejsce dzień wcześniej, był pod wpływem alkoholu.

Śledztwo jest we wstępnej fazie, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia i motywy, którymi mógł kierować się sprawca. Waldemar T. usłyszał zarzut zabójstwa i został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za zbrodnię zabójstwa grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Jak przekazali funkcjonariusze policji, wobec podejrzanego nie były prowadzone interwencje a rodzina nie była objęta "niebieską kartą".

Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo Twoje albo Twoich bliskich jest zagrożone - wezwij policję 

Zadzwoń pod numer:

  • 112 - ogólny numer alarmowy. Pracownik numeru przekieruje Twoje zgłoszenie do odpowiednich służb ratunkowych – policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego,

  • 997 - numer alarmowy policji. Zadzwonisz do najbliższej jednostki. 

Numery alarmowe 112 i 997 są czynne całą dobę.

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz dzwonić na policję, możesz skontaktować się z "Niebieską Linią" pod numerem 800 120 002 - konsultanci wskażą, co najlepiej zrobić w Twojej sytuacji.

Niebieska Linia jest bezpłatna i czynna całą dobę. Nie jest to jednak numer alarmowy! Jeżeli czyjeś zdrowie lub życie jest bezpośrednio zagrożone - ​dzwoń pod numer 112 lub 997.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Sieradzu

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!