Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Lepiej sprawdzać konto w najbliższych dniach. Wielu Polaków otrzyma spory przelew z ZUS
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.05.2024 17:57

Lepiej sprawdzać konto w najbliższych dniach. Wielu Polaków otrzyma spory przelew z ZUS

ZUS
Fot. Iberion

Świetna wiadomość dla świadczeniobiorców “800 plus”. Jeszcze w tym tygodniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci na ich konta łącznie ok. 500 milionów złotych. Wszystko za sprawą przelewów dla tych osób, które złożyły niedawno wniosek na nowy okres świadczeniowy. Niedługo minie termin na dopełnienie formalności w tej sprawie.

Ważna zmiana w wypłatach ”800 plus”

Świadczenie ”800 plus” trafia do milionów polskich rodzin. Rodzice muszą pamiętać, że już z początkiem czerwca rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy programu. Jego koniec przypada na koniec maja przyszłego roku. 

Wnioski były przyjmowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych już w lutym, a pierwsze przelewy już za chwilę napłyną na konta.

Wystarczyło kilka minut i ulice zamieniły się w rwące potoki. Polskie miasto pod wodą

ZUS wypłaci łącznie 500 milionów złotych dla tych osób

Jak się okazuje, niektórzy jeszcze w tym tygodniu będą się cieszyć z wypłaty świadczenia na dziecko.

ZUS rozpoczął wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew na kwotę ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będę otrzymywać pieniądze 2. dnia każdego miesiąca. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca, w ramach 800 plus, trafi do nich ponad 1 mld złotych – informował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną.

ZOBACZ: Czy można zjeżdżać z ronda lewym pasem? Odpowiedź zaskoczy wielu kierowców

Wniosek o ”800 plus”. Kluczowa jest ta data

Co w sytuacji, jeśli spóźnimy się ze złożeniem wniosku na nowy okres rozliczeniowy ”800 plus”? Nie ma powodów do obaw, wciąż jest na to czas. Ważne jest jednak, aby dopełnić formalności do końca czerwca. 

Środki będą wypłacane najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca. Wniosek jest o tyle istotny, że pozwala na utrzymanie ciągłości wypłaty – jeśli rodzice złożą go po 30 czerwca, nie otrzymają prawa do uzyskania wyrównania.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl