Goniec.pl
Facebook/Lech Wałęsa

Facebook/Lech Wałęsa

Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala. Niemal od razu wybrał się do kościoła

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Lech Wałęsa w ubiegłym tygodniu niespodziewanie stracił przytomność i trafił do szpitala. Z relacji znajomych byłego prezydenta wynika, że polityk miał problemy z nerkami, ale obecnie sytuacja jest już stabilna. Lider "Solidarności" opuścił już placówkę i skierował swoje pierwsze kroki w miejsce, które odgrywa istotną rolę w jego życiu.

Lech Wałęsa poinformował wielbicieli, że jest hospitalizowany, w ubiegłą niedzielę. Polityk opublikował wówczas na Facebooku zdjęcie ze szpitalnego łóżka z nostalgicznym podpisem: "Bywa i tak". Po kilku dniach na jego profilu pojawiły się również fotografie obrazujące, jak wiedzie mu się w szpitalu. Na szczęście już w czwartek pojawiło się "światełko w tunelu".

Grzybobranie

Lubelskie: Kobieta wybrała się na grzyby. Znalazła ludzką czaszkę

CZYTAJ DALEJ

Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala

Mimo że stan byłego prezydenta szybko się ustabilizował, jego wielbiciele nie kryli niepokoju. Lech Wałęsa we wrześniu będzie świętował 79. urodziny. Nieobce są mu choroby przewlekłe. Polityk ma wszczepiony rozrusznik serca, a w zeszłym roku prawie stracił kawałek stopy, co miało być wynikiem zaawansowanej cukrzycy. Ostatecznie obyło się bez amputacji.

Tym razem przyjaciele rodziny donosili, że lider "Solidarności" był odwodniony, nie miał apetytu i czuł się bardzo osłabiony. W środę w bazylice św. Brygidy w Gdańsku odbyło się nawet nabożeństwo w intencji byłego prezydenta. Dzień później Lech Wałęsa poinformował swoich zwolenników, że widzi wspomniane "światełko w tunelu".

To znaczy, że jest zielone światło, są dobre wyniki, jest duże prawdopodobieństwo, że pan prezydent niedługo opuści szpital, w piątek lekarze zdecydują, czy będzie mógł na weekend wrócić do domu - relacjonował współpracownik lidera "Solidarności" Marek Kaczmar, który został zapytany, co w ten sposób chciał przekazać jego szef.

Gdzie poszedł Lech Wałęsa po opuszczeniu szpitala?

Ostatecznie Lech Wałęsa opuścił szpital w miniony piątek. Podobno czuje się już dobrze i odzyskał apetyt, ale musi pozostać pod opieką lekarzy. Super Express dowiedział się, że stan byłego prezydenta poprawił się na tyle, że polityk mógł wybrać się do kościoła.

Wizyta Lecha Wałęsy w świątyni bardzo poruszyła zgromadzonych w niej wiernych. Wiele osób zdecydowało się na zagadnięcie lidera "Solidarności", by przekazać mu życzenia rychłego powrotu do zdrowia. Przez dłuższą chwilę towarzyszyli mu również zakonnica i ksiądz. Później polityk wziął udział w mszy, podczas której przyjął eucharystię.

Lech Wałęsa

Screen z artykułu Super Expressu pt. "Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala! Nie uwierzycie, gdzie się wybrał [GALERIA]" autorstwa Kamila Szewczyka i Joanny Twardowskiej

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >
Sejmowa awantura o podatek Sasina. Na polityka spadła potężna lawina oskarżeń

Wiadomości

Gigantyczna awantura w Sejmie, poszło o podatek Sasina. Polityk musiał interweniować na mównicy

Czytaj więcej >
Flickr/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Wiadomości

Departament Stanu USA uderzył w Radosława Sikorskiego. Polityk był zmuszony usunąć swój wpis

Czytaj więcej >
Polsko-szwedzki kabel uszkodzony przez wybuchy przy Nord Stream? Będą szczegółowe pomiary

Wiadomości

Polsko-szwedzki kabel uszkodzony przez wybuchy przy Nord Stream? Będą szczegółowe pomiary

Czytaj więcej >
Prawdziwa szopka w Sejmie. Poseł Konfederacji wyszedł na mównicę i zaczął się modlić

Wiadomości

Niecodzienna sytuacja w Sejmie. Poseł Konfederacji wyszedł na mównicę i zaczął się modlić

Czytaj więcej >
W 2023 roku powróci 14. emerytura. Beneficjenci mogą liczyć na podwyżkę świadczenia

Wiadomości

Już w 2023 roku powróci 14. emerytura. Beneficjenci mogą liczyć na sporą podwyżkę świadczenia

Czytaj więcej >