Goniec.pl

MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Lech Wałęsa opuścił szpital i poszybował do Norwegii "podstawionym samolotem"

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Lech Wałęsa po raz kolejny udowodnił, że jest nie do zdarcia. Były prezydent dopiero co opuścił szpital, a już wybrał się w podróż do Norwegii, gdzie odbyć ma tajemnicze spotkanie.

Gdy Lech Wałęsa trafił do szpitala, Polacy wstrzymali oddech. Na szczęście, wkrótce okazało się, że prezydent jest wciąż takim samym twardzielem jak w czasach, gdy przeskakiwał mur stoczni.

Lech Wałęsa wychodzi ze szpitala

To były trudne chwile dla Polaków pamiętających zasługi Lecha Wałęsy z czasów Solidarności. Z początkiem sierpnia powiadomiono, że były prezydent nieoczekiwanie znalazł się w placówce medycznej.

Do mediów przedostawały się najróżniejsze informacje. Z jednej strony mówiono o omdleniu, z drugiej o podstawowych badaniach diagnostycznych. Wkrótce głos zabrał dyrektor biura Lecha Wałęsy, który w rozmowie z "Faktem" rozjaśnił nieco sytuację.

- Było zagrożenie związane z nerkami, poważne zagrożenie, ale na tę chwilę jest wszystko w porządku. Pan prezydent przeszedł bardzo dużo badań, nie można było ustalić, skąd pochodzi stan zapalny organizmu - wyjaśnił.

12 sierpnia nadeszły w końcu dobre wiadomości. Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala, ale ci, którzy sądzili, że dawny bohater Solidarności uda się na wypoczynek do jakiegoś sanatorium, srogo się pomylili. Niemal pierwsze swoje kroki skierował do kościoła!

Ze szpitala do samolotu

14 sierpnia Lech Wałęsa uczestniczył we mszy świętej w Gdańsku, gdzie z pewnością dziękował za dodanie mu siły i prosił o błogosławieństwo na kolejne dni i lata. Jest przed nim jeszcze sporo pracy!

Świadczyć może o tym fakt, że już teraz były prezydent udał się w kolejną podróż. W swoich mediach społecznościowych powiadomił, że wylatuje do Norwegii i to nie w byle jakich warunkach!

- Prosto ze szpitala na spotkanie w Norwegii, podstawionym samolotem - poinformował Lech Wałęsa dodają zdjęcia z pokładu.

Pod postem zaroiło się od życzeń zdrowia i wyrazów podziwu. Z powrotu do formy Lecha Wałęsy cieszył się również poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Kobyliński.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Zwłoki w znacznym stopniu rozkładu na bagnach w Mironicach. Policja ustala tożsamość denata

  • Rolnikowi puściły nerwy, pokazał, co ludzie wyprawiali na jego polu. Jest nagranie

  • Święto Wojska Polskiego. Andrzej Duda ostrzega: "Nasz kraj znalazł się w zagrożeniu"

Źródło: fakt.pl, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Polityka

"Obolały i osłabiony". Jarosław Kaczyński póki co nie jest w stanie poprowadzić PiS w kampanii?
Czytaj więcej >

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]