Goniec.pl
Zbrodnia

DOMIN/AGENCJA SE/East News

Kuzyn zabitej kobiety opowiedział o zbrodni w Borowcach: „Widział krew, słyszał jakieś charczenie”

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W sobotę w miejscowości Borowce pod Częstochową doszło do zbrodni. Kobieta, mężczyzna oraz ich 17-letni syn stracili życie na skutek ran postrzałowych.  Podejrzany o popełnienie przestępstwa jest 52-letni Jacek Jaworek, który od wczoraj ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Kuzyn zamordowanej w rozmowie z Faktem opowiedział, jak wyglądały relacje w domu ofiar.

Z relacji krewnego wynika, że pan Janusz i pani Justyna tworzyli bardzo udaną parę. Często żartowali, że są dla siebie stworzeni - świadczyć o tym miał fakt, że urodzili się dokładnie tego samego dnia. Wspólnie doczekali się dwóch synów.

Ignacy Dec

Biskup Ignacy Dec: „Dla Parlamentu Europejskiego ważniejsza jest aborcja niż walka z pandemią”

CZYTAJ DALEJ

Rodzina boi się o swoje bezpieczeństwo

Rodzinną sielankę zniszczył Jacek Jaworek, który po rozwodzie zamieszkał z bratem i jego najbliższymi. Poszukiwany niejednokrotnie wszczynał awantury domowe. Felernej nocy miał sięgnąć po pistolet i zacząć strzelać do krewnych.

Konfrontację z wujem przeżył jedynie 13-letni syn ofiar, który schował się w szafie, a następnie wyskoczył z domu przez okno. Dziecko postanowiło szukać schronienia u kuzyna swojej mamy, pana Andrzeja.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Widział krew, słyszał jakieś charczenie - relacjonował mężczyzna w rozmowie z portalem Fakt. Jest przekonany, że podłoże zbrodni w Borowcach leży w chorobie alkoholowej i problemach psychicznych poszukiwanego Jacka Jaworka.

Chłopiec, który uciekł z domu podczas awantury, jest przerażony. Zarówno on, jak i jego opiekun boją się, że oprawca może wrócić w rodzinne strony i zrobić krzywdę pozostałym członkom rodziny.

- Może grozić swojej żonie w Częstochowie, może grozić wszystkim. Ja go nienawidzę! Boję się! - mówił pan Andrzej w rozmowie z Faktem.

Trwa obława na podejrzanego

Od wczoraj trwa obława policyjna na podejrzanego. Wizerunek mężczyzny został opublikowany we wszystkich mediach. Mieszkańcy województw śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego otrzymali dedykowane alerty RCB.

Częstochowscy policjanci, na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie, poszukują Jacka Jaworka, 52-letniego mieszkańca Częstochowy, podejrzanego o zabójstwo trzech osób - czytamy na stronie internetowej częstochowskiej policji.

W akcję zaangażowani są policjanci z Częstochowy i sąsiednich miast, w tym funkcjonariusze z psami tropiącymi i patrole konne, a z powietrza wspierają ich dwa helikoptery i dron. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna jest uzbrojony i niebezpieczny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >