Goniec.pl
Kura zniosła olbrzymie jajko

Facebook.com Stockman's Eggs

Kura zniosła gigantyczne jajko. W środku było kolejne jajko

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Rolnik z Australii zaniemówił, gdy w kurniku znalazł jajko trzy razy większe niż normalnie. Najbardziej zdziwił się jednak, gdy je rozbił. Patrząc po rozmiarze spodziewał się, że znajdzie trzy, może cztery żółtka, jednak w rozbitej skorupce jego oczom ukazało się kolejne jajko.

Scott Stockman to doświadczony rolnik z Australii, którego gospodarstwo liczy sobie ponad trzy tysiące kur. Jednak chociaż widział już wiele, to pewnego dnia nawet on był niesamowicie zaskoczony, gdy w kurniku znalazł jajko zdecydowanie przekraczające rozmiarami wszystkie, jakie do tej pory zebrał.

Kura zniosła ogromne jajko

Jajko było praktycznie wielkości ludzkiej dłoni, a jego wielkość idealnie pokazuje zdjęcie, które rolnik zrobił w towarzystwie standardowych rozmiarów kurzych jaj. Po zważeniu okazało się, że ma ono aż 176 gramów, czyli trzykrotnie więcej niż normalne jajko.

I chociaż samo znalezisko było już niespotykane, to największe zaskoczenie było dopiero przed nim. Scott myślał, że w środku znajdzie trzy lub cztery żółtka, na co mogły wskazywać niebywałe rozmiary jajka.

Jakież było jego zdziwienie, gdy po rozbiciu skorupki zobaczył, że w środku kryje się... kolejne, zwykłe jajko. W najśmielszych snach nie spodziewał się takiego znaleziska.

Rolnik pokazał zdjęcia niebywałego znaleziska w internecie, zbierając przy tym masę komentarzy. Część osób zarzuciła mu jednak, że taka anomalia może być wynikiem stosowania sterydów lub innych zakazanych związków w diecie kur.

Scott zaprzeczył jednak tego typu pomówieniom, twierdząc, że karmi kury wyłącznie naturalną paszą i nie robił nic, żeby sztucznie zwiększyć wydajność kur. Scott podkreślił, że robi wszystko co możliwe, aby utrzymać najwyższy poziom jakości dostarczanych jaj i zapewnić swoim zwierzakom maksymalną opiekę i jakość żywienia.

Historia ta wzbudziła niemałe zainteresowanie w lokalnych mediach. Szybko stał się jednym z najbardziej znanych rolników w stanie Queensland, co mogło przełożyć się również na większe zainteresowanie jego produktami.

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >