Goniec.pl
Podczas komunii złamano obostrzenia sanitarne

Facebook/Parafia Juliusz

Ksiądz życzył dzieciom czystości od grzechu. Podczas komunii wystąpił bez maseczki

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Maj i czerwiec upływają w polskich parafiach pod znakiem Pierwszych Komunii Świętych. Ten dzień - tak ważny dla kilkulatków i ich rodziców - nierzadko wiąże się z pewnymi kontrowersjami. Jak pokazują ostatnie doniesienia medialne, wielu księży wykorzystuje ceremonię, by manifestować własne poglądy. Nierzadko zapominają też o zachowaniu bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Podczas mszy w jednej z parafii w Sosnowcu doszło do niepokojących zdarzeń. Czytelniczka portalu mamadu.pl zwróciła uwagę na fakt, że wśród rodziców panuje przekonanie, że w czasie Pierwszej Komunii Świętej dzieci nie zarażą się COVID-19. Choć trudno w to uwierzyć, ostatnie doniesienia zdają się potwierdzać tę tezę.

Podczas komunii złamano obostrzenia sanitarne

Na zdjęciach z tegorocznej uroczystości, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych, widać, że dzieci komunijne siedzą w ławkach bardzo blisko siebie. Żadne z nich nie ma na sobie maseczki ochronnej. Kilkulatki również do zdjęć pozowały w zwartym szeregu.

Od 15 maja obowiązek noszenia maseczek ochronnych nie obowiązuje na zewnątrz, o ile możliwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Ten wyjątek nie obejmuje jednak świątyń i innych budynków użyteczności publicznej, w których gromadzą się ludzie.

W kościołach maseczki są obowiązkowe, podobnie jak limity wiernych. Te restrykcje zdają się nie interesować duchownych z parafii NMP Wspomożenia Wiernych w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz. Na profilu w mediach społecznościowych parafii pojawił się wpis.

- 22 dzieci z trzeciej klasy przystąpiło 16 maja w naszym kościele do I Komunii Świętej. [...] Mszę w intencji dzieci i ich rodzin odprawił ks. proboszcz Jarosław Kwiecień. Życzył między innymi, by dzieci zawsze były czyste od grzechu i wierne Chrystusowi i Kościołowi, z ciągłym pragnieniem korzystania z sakramentów - czytamy na Facebooku.

Autorzy wpisu zaznaczyli, że „ze względu na panującą pandemię, uroczystość odbyła się na dodatkowej mszy świętej o godzinie 13:00, by uniknąć dodatkowego tłoku”. Dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że w tej sytuacji dużo bardziej stosowne byłoby życzenie dzieciom zdrowia.

Ksiądz, który udzielał dzieciom sakramentu, również nie miał na sobie maseczki ochronnej i nie zachowywał zasady dystansu społecznego. Na fotografiach widać, że tylko dwóch ministrantów zdecydowało się na zasłonięcie nosa i ust.

To niejedyne skandaliczne doniesienia na temat komunii, które przekazywaliśmy w ostatnim czasie. Niedawno sieć obiegło skandaliczne nagranie z ceremonii. Ksiądz przekonywał dzieci, że rodzice mogą na nie krzyczeć, a klapsy to nic złego. Jego wypowiedź wzburzyła internautów.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: mamadu.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >