Goniec.pl
Ksiądz na ślubie

youtube.com Sławomir Goździk

Ksiądz podczas ślubu nagle złapał za gitarę. Wszystko się nagrało

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Takiego ślubu zdecydowanie nie da się zapomnieć - ksiądz Marek rozłożył wszystkich na łopatki. Podczas uroczystości postanowił chwycić za gitarę i zaśpiewać dość trudny utwór Seweryna Krajewskiego "Wielka miłość". Jeśli spodziewacie się, że wyszło fatalnie, zerknijcie tylko na komentarze internautów. Takiego duchownego ze świecą szukać.

Śluby nie muszą być sztywnie wyreżyserowane, zamknięte w określonych ramach, uwieńczone jedynie przysięgą i łzami wzruszenia. Dzięki pomysłowi księdza uroczystość nabrała kompletnie innego wymiaru.

Odkąd nagranie trafiło do sieci, wiele par zechciało wziąć ślub udzielany właśnie przez księdza Marka

Film został opublikowany przez Sławomira Goździka w serwisie YouTube. Do tej pory (od 2012 roku) nagranie obejrzało ponad 3,5 miliona internautów, pojawiło się też prawie 1000 komentarzy. Wszystko dzięki księdzu Markowi z Parafii Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.

Patrząc na energię i pozytywne nastawienie duchownego, można pokusić się o stwierdzenie, że mógłby sam i poprowadzić mszę, i zadbać o oprawę muzyczną. Postanowił wykorzystać umiejętność gry na gitarze oraz swój nie najgorszy głos, aby młoda para na długo zapamiętała moment swojego ślubu.

Internauci są pod wrażeniem - ksiądz Marek rzeczywiście ma kawał głosu i trudno było usłyszeć jakikolwiek fałsz. Pod nagraniem można przeczytać same pozytywne komentarze. Nawet sam zainteresowany zabrał głos:

- Ciekawe są komentarze pod moim wykonaniem utworu na ślubie. Śpiewam, bo uwielbiam to robić. Nie oczekuję od młodych wyrazu wdzięczności za tę formę słowa. Wystarczy mi ich wzruszenie i głębokie przeżycie tego, co noszą w swoich kochających się sercach. Pozdrawiam - ks. Marek z Tomaszowa - czytamy we wpisie księdza.

Poniżej prezentujemy kilka komentarzy oraz nagranie z tego konkretnego ślubu. Chcielibyście gościć księdza Marka na swoich uroczystościach? Zdecydowanie łamie schematy i wprowadza ciepłą, przyjazną atmosferę.

- Piękna piosenka Seweryna, świetny głos duchownego (naprawdę ma talent - no naprawdę daje radę), a wiecie, jak to w kościele brzmi? Nie wiecie, bo nie chodzicie do kościoła. A tak serio, ksiądz ma wielki talent. Na tę chwilę wielką przysięgi małżeńskiej... Tło muzyczne piękne - zachwycała się internautka.

- Znam księdza z innej piosenki zaśpiewanej na ślubie i powiem księdzu jedno, że gdybym i w końcu znalazł swoją wybrankę życia, to marzę tylko o takim, a nie innym ślubie, radosnym, wzruszającym, wprowadzającym coś nowego w Kościele, bo przecież idąc do kościoła mamy być weseli, radośni, cieszyć się z Chrystusem i ksiądz to w swój wspaniały sposób okazuje - napisał przypadkowy mężczyzna.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rafał Brzozowski wystąpił w drugim półfinale Eurowizji

  • Brzozowski zabrał głos po porażce. W sieci pojawił się jego wymowny wpis

  • Bydgoszcz: Policja poszukuje kobiety z nagrania. Zapłaciła w aptece cudzą kartą

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: YouTube

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >