Goniec.pl

ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Ministranci ostrzegali księdza, ale nie słuchał. Gdy wszedł do wiernego, zaczął płakać

10 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Ksiądz Tadeusz Waśko z Torunia podzielił się na łamach Gościa Niedzielnego historią, której był uczestnikiem 7 lat temu podczas kolędy w dzielnicy domów jednorodzinnych. Duchowny został ostrzeżony przez ministrantów, że w jednym domów odczuwalny jest bardzo przykry zapach. To, co wydarzyło się potem, wyjątkowo porusza.

Wspomnienie z wizyty duszpasterskiej

Ks. Tadeusz Waśko siedem lat temu odbywał wizyty duszpasterskie na jednym z toruńskich osiedli. Przed wejściem do jednego z domów został ostrzeżony przez towarzyszących mu ministrantów, że w budynku wyjątkowo brzydko pachnie. Kiedy kapłan razem z chłopcami wszedł do domu, zapach rzeczywiście był przykry. Dom okazał się niemal zupełnie pusty, nie było w nim nawet mebli.

Duchowny został powitany przez gospodarza - eleganckiego mężczyznę w średnim wieku. - Ostrzegł mnie, że może pojawić się żona i zachowywać bardzo dziwnie, ale nie mam się bać - wspomina ksiądz. Po zaledwie kilku minutach w salonie rozległ się hałas, a do pokoju na czworakach i samej halce wkroczyła nietypowo zachowująca się kobieta.

"Siedzę obok świętego"

Mężczyzna podzielił się w rozmowie z kapłanem historią małżeństwa. Para pobrała się kilkanaście lat wcześniej. Byli majętni i korzystali z życia. Szczęście nie trwało jednak długo i zostało przerwane przez postępujące problemy zdrowotne kobiety. Lekarze zdiagnozowali u niej zwapnienie mózgu i zapowiedzieli, że stan neurologiczny i psychiczny będzie się pogarszał, a choroba ta zakończy się śmiercią.

- Stworzyłem w domu dla żony bezpieczne miejsce. Kiedy jestem w pracy, zajmują się nią opiekunki. Kiedy wracam, czuwam sam. Nie ma tu wykładzin ani za dużo mebli – żona w niekontrolowany sposób oddaje mocz gdzie popadnie, stąd ten zapach. I tak tu razem żyjemy. Nie wiem, jak długo pożyje, ale cieszę się, że mieszkamy razem - usłyszał ksiądz. W pokoju zapanowała cisza. Po krótkiej chwili duchowny przerwał ją pytaniem, dlaczego mimo świetnej sytuacji finansowej ten nie odda żony do domu opieki. - Bo ją kocham - powiedział gospodarz bez zastanowienia.

Kapłan nie krył wzruszenia sytuacją sprzed lat. - Razem wybuchliśmy płaczem. Opowiadał mi o tym, jaką siłę w tej sytuacji znajduje w Bogu, w Jego słowie i na modlitwie. A ja uświadomiłem sobie, że siedzę obok świętego - wspominał ks. Łukasz Waśko.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Gość Niedzielny

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]