Goniec.pl
Ksiądz odmówił dziewczynce sakramentu

Facebook/Chris Mansell

Ksiądz odmówił dziewczynce udziału w pierwszej komunii. Powołał się na ubiór

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Dziewczynka nie mogła doczekać się przyjęcia pierwszej komunii świętej. Ksiądz jednak odmówił udzielenia jej sakramentu, a matka dziecka była w szoku, gdy poznała powód jego decyzji. Okazało się, że duchownemu nie spodobał się strój, jaki na tę szczególną okazję dziewczynka wybrała wraz z mamą.

9-letnia Cady była zachwycona, gdy usłyszała, że może sama wybrać sobie strój, w którym przystąpi do wyczekiwanego sakramentu. Dziewczynka nie jest miłośniczką sukienek, dlatego mama pozwoliła jej pójść do kościoła w białym garniturze. Kreacja nie spodobała się jednak księdzu, który udzielał dzieciom pierwszej komunii.

Ksiądz odmówił dziewczynce udzielenia sakramentu

Pierwsza komunia święta to ważny sakrament w życiu każdego młodego katolika, dlatego 9-letnia Cady nie mogła się doczekać, aż będzie mogła przystąpić do sakramentu. Gdy matka dziewczynki dowiedziała się, że ich parafia nie wymaga od dzieci jednolitego stroju, pozwoliła córce wybrać, jak chce być ubrana w tym szczególnym dla niej dniu.

Cady nie przepadała za sukienkami oraz innymi błyszczącymi dodatkami, które zwykle ozdabiają stroje dziewczynek przystępujących do pierwszej komunii świętej. Mama zabrała córkę na zakupy, a ta zdecydowała się na prosty biały garnitur.

Kobieta wiedziała, że jej córka jest bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Wkrótce okazało się jednak, że takiego wyboru stroju nie akceptuje duchowny, który miał udzielić dzieciom sakramentu. Ksiądz odmówił dopuszczenia Cady do pierwszej komunii świętej. 

Gdy matka dziewczynki poznała powód decyzji duchownego, była w szoku. Kobieta nie rozumie, dlaczego jej córka nie może przystąpić do sakramentu ubrana w to, co chce, skoro jest to skromny i elegancki strój.

Duchowny stwierdził, że strój Cady odbiega od norm, dlatego nie może ona uczestniczyć w nim w sakramencie. Jednak nie sam garnitur wzbudził wątpliwości duchownego, a fakt, że założyła go dziewczynka, która według tradycji powinna w ten dzień założyć białą sukienkę.

- Niestety, jej szkoła i kościół usłyszały o tym garniturze i poinformowały nas dzisiaj, 3 dni przed wydarzeniem, że moja córka nie jest zaproszona na pierwszą komunię, o ile planuje włożyć garnitur, ponieważ narusza to kodeks ubioru, który został wydany w zeszłym tygodniu. Moja słodka dziewczynka ma złamane serce - wyznała rozgoryczona mama 9-latki.

Kobieta opisała sytuację, która spotkała jej córkę, na swoim Facebooku i podzieliła się wątpliwościami, czy duchowni powinni w taki sposób oceniać dzieci. Kobieta jest oburzona decyzją księdza i nie rozumie, dlaczego jej córka nie może po prostu być sobą.

- Moja córka chce nosić spodnie, czcząc Pana i przyjmując Eucharystię ze swoimi kolegami z klasy. Nie szkodzi nikomu. Jednakże została wykluczona - dodała mama Cady.

Facebook/Chris Mansell

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Każdy nucił jego hit. Nie żyje B.J. Thomas, przegrał walkę z nowotworem

  • Górniak ze sceny zwróciła się do Ewy Krawczyk. Polały się łzy

  • Zasłanianie ust i nosa co najmniej do końca wakacji? Adam Niedzielski zabrał głos

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: PopularneYahoo!Life

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >