Goniec.pl
ksiądz ostatnie namaszczenie

pixabay.com, autor: kisistvan77

Ksiądz dostał wezwanie do ostatniego namaszczenia. W domu zastał morderstwo

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W Siemianowicach Śląskich ksiądz wezwany do udzielenia ostatniego namaszczenia nie mógł uwierzyć w to, co zastał w domu 73-latki. Duchowny znalazł zakrwawioną kobietę z widocznymi ranami. Przy umierającej staruszce siedział jej syn, który miał zadać śmiertelne ciosy. Kapłan zawiadomił policję o całym zdarzeniu w nocy z poniedziałku na wtorek (3 na 4 maja).

W nocy z 3 na 4 maja ksiądz z parafii w Siemianowicach Śląskich zawiadomił służby o podejrzeniu popełnienia bardzo poważnego przestępstwa. Wcześniej poproszono go, by stawił się w rodzinnym domu 73-letniej mieszkanki i udzielił jej sakramentu ostatniego namaszczenia. Tam zastał go makabryczny widok.

Wchodząc do domu, duchowny nie mógł podejrzewać, że udzielając sakramentu ostatniego namaszczenia, stanie się także świadkiem w sprawie zabójstwa. 73-letnia kobieta, do której został wezwany, leżała we krwi i miała wyraźne rany. Oprawcą okazał się jej syn, który również był wówczas w mieszkaniu.

Ksiądz świadkiem makabrycznych scen

Po wejściu do domu ksiądz nabrał podejrzeń, widząc leżącą we krwi seniorkę, przy której siedział mężczyzna. Jak się okazało, był to syn 73-letniej kobiety, który wezwał duchownego, by ten udzielił jego matce ostatniego namaszczenia.

Duszpasterz z miejscowej parafii postanowił zawiadomić o całej sprawie policję. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Podejrzany nie stawiał oporu i do wszystkiego się przyznał, opowiadając o całym zajściu ze szczegółami.

[EMBED-243]

Zgodnie z relacją przekazaną przez zatrzymanego, mężczyzna niedawno został zwolniony z pracy. 48-latek odwiedził swoją matkę w poniedziałkowe popołudnie, by zjeść obiad. Niedługo później doszło do rodzinnej awantury, podczas której zamordował 73-latkę.

Ksiądz doprowadził do aresztowania zabójcy

Dzięki zawiadomieniu policji przez księdza 48-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zeznając przed śledczymi, mieszkaniec Siemianowic Śląskich przyznał, że podczas awantury w pewnym momencie rzucił się na swoją matkę.

Później przestępca kopał i bił 73-letnią kobietę. Gdy przestał, rozkazał brutalnie skatowanej seniorce położyć się w łóżku i leżeć. Jak informują media, ofiara posłusznie wykonała polecenia 48-latka. To jednak nie uchroniło jej przed śmiercią.

73-latka nie ruszała się z łóżka przez kilka godzin. W środki nocy jej syn ponownie wpadł w szał. Tym razem wziął nóż i kilkakrotnie dźgnął swoją matkę w okolice szyi. Kobieta nie miała już siły krzyczeć.

Śląska policja w rozmowie z mediami potwierdziła, że zabójca nie wezwał nawet pogotowia ratunkowego, jednak postanowił zadzwonić do księdza, by ten udzielił 73-letniej kobiecie sakramentu ostatniego namaszczenia. Służby podejrzewają, że mógł być przekonany, że ofiara nadal żyje.

Zatrzymany 48-latek został już zamknięty w areszcie i spędzi tam trzy miesiące. Usłyszał też już zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >