Goniec.pl
Putin

RAMIL SITDIKOV/AFP/East News

Kreml: Władimir Putin odwiedził szpital. Spotkał się z rannymi żołnierzami

25 Maja 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Służby prasowe Kremla podały, że Władimir Putin odwiedził w moskiewskim szpitalu rannych żołnierzy, którzy ucierpieli podczas walk w Ukrainie. W sieci zamieszczono także nagranie wideo z tego wydarzenia. Te jednak wywołało liczne kontrowersje wśród osób poddających w wątpliwość jego autentyczność. Inni zaś zaczęli doszukiwać się w nim oznak panicznego strachu rosyjskiego dyktatora przed zamachem na jego życie.

Władimir Putin nie należy do tych przywódców, którzy z chęcią pokazują się publicznie. Swoją publiczną aktywność ograniczył zwłaszcza w obliczu narastających domysłów na temat rzekomych chorób, które mają go trapić.

East News - zdj. ilustracyjne, Screen Twitter/Daria Klimza

Śląsk: śmigłowiec gasił pożar, wpadł do zbiornika wodnego. Maszyna jest prawie całkowicie zatopiona

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, ostatnio szerokim echem odbiły się w mediach doniesienia na temat licznych zamachów, jakie miano przeprowadzić na życie dyktatora. Wszystko dlatego, że w otoczeniu Putina coraz mniej jest osób zadowolonych z jego rządów, a kremlowskie elity już szukają godnego następcy rosyjskiego przywódcy.

W związku z tym w polityku narastają lęki, które powoli osiągają rozmiary absurdu. Dlatego też ponoć wdrożył on specjalne środki ostrożności, otaczając się m.in. snajperami i degustatorami, a w obawie przed kontaktem z trucizną używać ma materiałowych rękawiczek.

Oczywiście, oficjalne przekazy przekonywać mają, że wszystko jest w należytym porządku, a wszelkie spekulacje to jedynie wymysły wrogów Putina. Propaganda więc nie śpi i aby przekonać cały świat o jego złudnych przeświadczeniach, postanowiła opublikować najnowsze wideo z udziałem prezydenta Rosji.

Kreml: Putin odwiedził rosyjskich żołnierzy

- Szef państwa odwiedził Centralny Wojskowy Szpital Kliniczny im. P. W. Mandryka Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Władimir Putin rozmawiał z leczonymi w CWSK żołnierzami Sił Zbrojnych Rosji, którzy zostali ranni podczas specjalnej operacji wojskowej, a także z personelem medycznym szpitala - podał Kreml.

Na kanale Telegram pojawiło się także nagranie dokumentujące te wydarzenie. Widać na nim ubranego w biały kitel Putina w towarzystwie ministra obrony Siergieja Szojgu. Dyktator wchodzi do spzitalnych pomieszczeń i wita się z dwoma mężczyznami stojącymi przed nim na baczność w piżamach.

Oprócz tego, na oficjalnych stronach Kremla znaleźć można także fotorelację z wizyty u innych pacjentów placówki. Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że praktycznie wszyscy z nich, poza mężczyzną o kulach, wcale nie wyglądają na chorych.

Liczne komentarze po rzekomej wizycie

Szumnie relacjonowana w państwowych tradycyjnych i tych bardziej nowoczesnych mediach wizyta stała się obiektem kpin i niezliczonych spekulacji.

Rosyjski opozycjonista Andriej Piwowarow, który przebywa obecnie w kolonii karnej, zwrócił uwagę na fakt, że do tej pory rosyjskie władze nie podały oficjalnie żadnych wiarygodnych danych dotyczących strat w ludziach. Ostatnia mała wzmianka miała miejsce dwa miesiące temu, a podawane w niej statystyki z pewnością były o wiele zaniżone.

Wielu obserwatorów poddała w wątpliwość autentyczność nagrania, twierdząc, że jest ono zainscenizowane, a ukazane pomieszczenie jedynie udaje szpital. Jeszcze inni wskazywali na nienaturalnie sztywną postawę Putina, która sugerować może, że ma on na sobie kamizelkę kuloodporną.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet, Telegram

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Czytaj więcej >
Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Wiadomości

Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja apeluje do Polaków o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie żyją już 2 osoby, ofiar będzie znacznie więcej

Czytaj więcej >