Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Koszmar na A4. Bus z impetem wbił się w naczepę TIR-a. Nie żyje kierowca dostawczaka
Piotr Dutka
Piotr Dutka 21.06.2022 13:59

Koszmar na A4. Bus z impetem wbił się w naczepę TIR-a. Nie żyje kierowca dostawczaka

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich

Do przerażającego incydentu doszło na jednym z odcinków autostrady A4 w powiecie strzeleckim na Opolszczyźnie. W godzinach porannych lokalne służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące incydentu z udziałem dostawczego busa oraz samochodu ciężarowego. Niestety, ale w wyniku tego incydentu zginęła jedna osoba.

Informacja o fatalnym wypadku wpłynęła do służb z powiatu strzeleckiego we wtorkowy poranek około godziny 8:34. Miał on miejsce na jednym z odcinków autostrady A4 pomiędzy węzłami "Krapkowice" i "Kędzierzyn-Koźle" na jezdni w kierunku Katowic.

Dostawczak z wielką siłą wbił się w naczepę poprzedzającego TIR-a. Siła uderzenia była tak duża, że kabina busa została całkowicie zmiażdżona. Na miejsce tragedii zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, ale przybyły lekarz stwierdził zgon kierującego dostawczakiem.

Tragedia w województwie opolskim. Bus z impetem wbił się w naczepę TIR-a

W dalszym ciągu trwa akcja usuwania skutków tego porażającego zdarzenia. Jak informuje Dziennik Zachodni, jezdnia w stronę Katowic jest zablokowana. W związku z ogromnymi utrudnieniami wprowadzono informację na TZT, a także zorganizowano objazdy lokalnymi DK46, DK45 i DK94 oraz DW409 i 423.

Informacje potwierdził dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, który zaznaczył, że na czas pracy służb ratowniczych, jezdnia w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana.

Na miejscu pracowały trzy zastępy strażaków z JRG Strzelce Opolskie, a także jednostki z OSP Olszowa i OSP Wysoka. W chwili obecnej trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego przerażającego wypadku. Niezbędne czynności są przeprowadzane przez lokalnych policjantów, którzy wykonują swoją pracę pod nadzorem prokuratora.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Dziennik Zachodni / Goniec.pl