Goniec.pl > Polityka > Konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Kolejny koalicjant
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 29.10.2021 14:51

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Kolejny koalicjant

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Wikimedia Commons, autor: Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

W piątek Jarosław Kaczyński pojawił się na konferencji prasowej. Oznajmił wszystkim Polakom, że do Zjednoczonej Prawicy dołącza kolejny koalicjant. Tym razem PiS związał się umową z Partią Republikańską.

Tym razem współpraca została oficjalnie zawarta z Partią Republikańską, na której czele stoi Adam Bielan. Prezes PiS potwierdził, że tak samo jak w przypadku Stowarzyszenia OdNowa RP, partie wspólnie wystartują w kolejnych wyborach.

Przed kamerami doszło do symbolicznego uścisku dłoni między liderami obydwu partii. Zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Adam Bielna podkreślili, jak ważne dal obydwu ugrupowań jest stworzenie silnego monolitu po prawej stronie politycznego sporu.

- Zjednoczona Prawica to najbardziej udany projekt w historii polskiej prawicy. Oby kontynuowała władzę także po kolejnych wyborach parlamentarnych. Historyczny sukces w postaci trzeciej kadencji jest na wyciągnięcie ręki. Wygramy wybory w 2023 r. - stwierdził Adam Bielan.

Nowi koalicjanci PiS-u

W ciągu ostatnich dwóch dnie jest to kolejne ugrupowanie, które oficjalnie weszło we współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Przedwczoraj ogłoszona została umowa koalicyjna ze Stowarzyszeniem RP Adama Ociepy.

- Dzisiaj mamy pana prezesa Bielana. I mamy także okazję ogłosić zawarcie umowy. Przy czym kolejność była inna, ta umowa była zawarta wcześniej, ale czekaliśmy z jej ogłoszeniem do momentu załatwienia wszystkich spraw w naszej koalicji - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia.

Zobacz też

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl źródło: transmisja z konferencji na TVN24