Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejny ogromny pożar w Polsce. Spłonęło 10 autobusów
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.05.2024 12:07

Kolejny ogromny pożar w Polsce. Spłonęło 10 autobusów

pożar
fot. KM PSP w Bytomiu

W nocy 13 maja w Bytomiu (woj. śląskie) doszło do bardzo poważnego pożaru. Strażacy otrzymali zgłoszenie ok. 2:20, że na terenie parkingu prywatnej firmy przewozowej pojawił się ogień. Żywioł doszczętnie strawił 10 autobusów. Straż pożarna opublikowała dramatyczne zdjęcia z akcji gaśniczej.

Kolejny pożar w Polsce. W Bytomiu spłonęły autobusy

Do zdarzenia doszło w nocy 13 maja. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze autobusów na terenie zajezdni przy ulicy Świętej Elżbiety w Bytomiu ok. godziny 2:20. Natychmiast pojawili się na miejscu zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia teren zabezpieczono i w wyniku  rozpoznania ustalono, że na terenie zajezdni pali się dziesięć autobusów - przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

W momencie pożaru na placu parkingu znajdowało się jeszcze kilkadziesiąt autobusów. Nikt nie został poszkodowany.

“Jak umrą nasze mamy, poproszę ją o rękę”. Seks w wielkim mieście. Z niepełnosprawnością w tle

10 pojazdów spłonęło doszczętnie, 5 jest uszkodzonych

Strażacy szybko ustalili, że palą się autobusy z silnikami spalinowymi, a nie elektryczne. Na miejscu pracowało 10 zastępów. Ogień został opanowany, a swoje działania strażacy zakończyli ok. godziny 6.00.

W celu uniknięcia rozprzestrzenienie się pożaru pracownicy znajdujący się na miejscu odjechali trzema autobusami. Ustalono że palą się autobusy z silnikami spalinowymi (brak pojazdów elektrycznych) - przekazali strażacy.

ZOBACZ: Ogromny pożar hali targowej w Warszawie. RCB pilnie rozesłało alert

Według ustaleń służb, w zajezdni było łącznie ok. 60 autobusów. 10 pojazdów spłonęło doszczętnie, a 5 zostało uszkodzonych. Przyczyny pożaru ustalać będzie policja. 

Mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji

Jak przekazano, w najbliższym czasie mogą wystąpić utrudnienia w realizacji połączeń, głównie na linii 51. ZTM organizuje pojazdy zastępcze.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z akcji gaśniczej. Widać na nich, jak autobusy ustawione kolejno obok siebie płoną bardzo intensywnie.

ZOBACZ: Karambol na A2. Nie żyje jedna osoba, wielu rannych

Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się autobusy i dwóch prądów wody w obronie pozostałych autobusów. Obwałowano studzienki kanalizacyjne sorbentem celem niedopuszczenia przedostania się pozostałości paliwa do kanalizacji ściekowej - informują strażacy.