Goniec.pl
ciąża lekarz zaniemówił

Fot. instagram.com/roberts.supertwins

Kobieta zaszła w ciążę będąc w ciąży

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Rebecca Roberts zaszła w ciążę, będąc w ciąży. Do niezwykle rzadko spotykanego przypadku superfetacji doszło w Wielkiej Brytanii. Zaniepokojona pojawieniem się bólu brzucha przyszła matka udała się do lekarza. Kobieta spodziewała się dziecka. Po zr

Brytyjka, która zaszła w ciążę, początkowo nosiła jedno dziecko. Sytuacja nieoczekiwanie zmieniła się w trakcie pierwszych tygodni. Choć brzmi to nierealnie, okazuje się, że takie zjawisko jest możliwe, choć zdarza się niezwykle rzadko. Jak dotąd udokumentowano tylko kilka takich przypadków.

Przypadek Rebekki wstrząsną zarówno przyszłą matką, jak i lekarzami, którzy postanowili sprawdzić, czy jej ciąża nie jest zagrożona. Brytyjka dowiedziała się, że będzie miała dziecko. Z czasem jednak zaczęła czuć silny dyskomfort.

Mieszkanka Wielkiej Brytanii zaszła w ciążę, będąc już w ciąży

Rebecca Roberts dbała o swoją ciążę, dlatego po pojawieniu się niepokojących sygnałów, postanowiła pójść do lekarza. Specjaliści zdecydowali się zrobić skan USG, by zobaczyć, co dzieje się z jej organizmem.

Przyszła matka wówczas dowiedziała się czegoś niesamowitego. Okazało się, że jest w ciąży bliźniaczej. Rebecca nie mogła w to uwierzyć, ponieważ jeszcze niedawno skany USG wskazywały na to, że nosi tylko jedno dziecko.

[EMBED-245]

Kobieta dowiedziała się od lekarzy, że doszło do superfetacji, czyli zapłodnienia w czasie, w którym matka była już w ciąży. Według lekarzy stało się to, gdy Rebecca Roberts była w trzecim tygodniu.

Brytyjka zachowała zdjęcia USG, na których widać tylko jeden płód, oraz te zrobione później, gdy już w jej łonie była dwójka dzieci, które matka nazwała super bliźniakami.

Niezwykle rzadka ciąża – na świat przyszły super bliźniaki

Rebecca Roberts nie mogła przewidzieć, że będzie w tak niezwykłej ciąży. Kobieta martwiła się, czy jej dzieci przyjdą na świat zdrowe – zwłaszcza że między nimi była różnica kilku tygodni. Wreszcie nadszedł dzień rozwiązania.

Noah i Rosalie przyszli na świat sześć tygodni przed terminem. Zaraz po narodzinach rodzeństwo wyraźnie się od siebie różniło. Chłopiec ważył 1,8 kg, a jego siostra jedynie 1,2 kg.

Na szczęście noworodki opuściły oddział intensywnej terapii i dzisiaj mają się dobrze. Internauci mogą podziwiać słodką dwójkę na Instagramie, który założyła ich matka.

Z doniesień mediów wynika, że jak dotąd nie odnotowano nawet 10 przypadków superfetacji na całym świecie. Zjawisko jest niezwykle rzadkie i wciąż wywołuje dyskusje wśród lekarzy, kiedy do niego dochodzi. U Rebekki było to możliwe, ponieważ brała leki na płodność.

[EMBED-518]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >