Goniec.pl > Polska > Katastrofa lotnicza w Chinach. Samolot runął na ziemię, na pokładzie było ponad 130 osób
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 21.03.2022 09:45

Katastrofa lotnicza w Chinach. Samolot runął na ziemię, na pokładzie było ponad 130 osób

z ostatniej chwili niebieskie
goniec.pl

Bardzo niepokojące informacje docierają z prowincji Guangxi na południu Chin. Doszło tam do katastrofy lotniczej z udziałem samolotu Boeing 737. W momencie zderzenia z ziemią na pokładzie maszyny przebywało ponad 130 osób.

Do katastrofy lotniczej doszło w górzystym terenie na południu Chin. Na ten moment lokalne władze nie podają ani bezpośredniej przyczyny wypadku, ani konkretnej liczby ofiar. Ograniczyły się jedynie do poinformowania o podjęciu akcji ratunkowej.

- Na miejsce wyruszyły grupy ratunkowe. Obecnie nie mamy konkretnej informacji co do liczby ofiar - brzmi komunikat wydany przez lokalne władze.

Lokalne media donoszą, że można zaobserwować kłęby dymu oraz ogień w miejscu, w którym samolot miał uderzyć o podłoże. Boeing 737 rozbił się w trakcie lotu z Kunmingu w prowincji Junnan do Kantonu w prowincji Guangdong.

Katastrofa lotnicza w Chinach

Na pokładzie lotu linii China Eastern Airlines przebywały dokładnie 133 osoby. Dzisiejsze zdarzenie może stać się jedną z największych katastrof lotniczych w Chinach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Ostatnie dostępne wskazania, które udało się otrzymać od samolotu sugerują, że pułap lotu obniżył się aż o kilka tysięcy stóp w bardzo krótkim czasie. Eksperci wstępnie wskazują, że chociaż przyczyna takiego stanu rzeczy jest trudna do określenia, to załoga miała bardzo mało czasu na podjęcie jakichkolwiek działań.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: NYTimes

Tagi: katastrofa