Goniec.pl
WOŚP wielka kwota

Fot. Onet.pl

Jurek Owsiak ogłosił wynik 29. Finału WOŚP

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jak każdego roku Polacy czekali na wyniku ostatniego finału WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił, jaką kwotę zebrano podczas 29. już edycji wydarzenia organizowanego przez fundację. Tym razem licznik pokazał aż 210 813 830,10 zł, co daje ogromne powody do rado

31 stycznia odbył się tegoroczny Finał WOŚP. Fundacja założona przez Jurka Owsiaka grała już po raz 29. Tym razem orkiestra zbierała środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Dzisiaj tj. 29 marca Jurek Owsiak oficjalnie potwierdził kwotę, którą udało się zebrać.

Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki WOŚP brzmiało „Finał z głową”. To już druga edycja fundacji Jurka Owsiaka, która została zadedykowana laryngologii. Choć w tym roku akcja odbyła się w specyficznych, bo pandemicznych warunkach, wieczorem 30 stycznia wszyscy mogli śledzić transmisję internetową w swoich domach, gdy orkiestra działała w okolicach Pałacu Kultury i Nauki.

Na co w tym roku zbierał WOŚP?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Jurka Owsiaka WOŚP w tym roku zbierał między innymi na zakup takich sprzętów jak endoskopy laryngologiczne, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe oraz lampy operacyjne.

Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów – oświadczył Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka.

Z pewnością 210 813 830,10 zł zebrane podczas 29. Finału WOŚP okaże się znacznym wsparciem dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Jak zwykle podczas ogłaszania wyników, Jurek Owsiak nie mógł ukryć podekscytowania i dumy.

Najciekawsze Aukcje Allegro dla WOŚP

Z okazji ogłoszenia wyników Finału WOŚP warto przypomnieć najciekawsze i aukcje, w jakich można było brać udział, by wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. Trzeba przyznać, że niektóre z nich są naprawdę osobliwe. Czego jednak się nie robi w szczytnym celu?

Aukcje Allegro dla WOŚP dały wspaniałą okazję fanom bałaganu i kina. Podczas 29. edycji można było wylicytować sprzątanie mieszkania, które zaoferował Andrzej Chyra – jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Artysta stwierdził, że powinien sobie poradzić nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zwycięzca innej z aukcji natomiast może otrzymać na własność przekazany do rąk własnych żart Szymona Majewskiego. Prowadzący program satyryczny, obecnie dziennikarz Radia ZET osobiście odwiedzi osobę, która wygra licytację i wręczy jej swój dowcip.

[EMBED-243]

Na licytację swoją kurtkę oddał znany zawodnik MMA Marcin Najman, który zaprezentował się w niej podczas słynnej obrony Częstochowy. Co ciekawe, odebrał ją dziennikarz Krzysztof Stanowski, który wielokrotnie wyśmiewał sportowca w mediach społecznościowych. Choć panowie ewidentnie za sobą nie przepadają, postanowili spotkać się w szczytnym celu.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku podczas 28. Finału WOŚP zebrano 186 133 610,66 złotych. Choć krytyków Jurka Owsiaka nie brakuje, fundacja często jest wspierana także przez polityków z różnych obozów. Po raz kolejny w akcję zaangażowała się między innymi para prezydencka, która przekazała własne pióra do licytacji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Karetki nie będą dla wszystkich. Pilny apel wojewody

  • Od dziś zamknięte przedszkola i żłobki. Są nieliczne wyjątki

  • Za tydzień zaczną wypłacać 13. emeryturę. Wiele osób jej nie otrzyma, mamy pełną listę

Źródło: fundusz-patriotyczny.pl, o2, naTemat

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Michał Dworczyk jednoznacznie wyraził swoje zdanie na temat obowiązkowych szczepień

Czytaj więcej >

Wiadomości

NFZ będzie dzwonił z ankietą do pacjentów, którzy byli niedawno w szpitalu

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

Najnowszy sondaż. PiS wciąż na czele

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Wiadomości

Generał Mirosław H. zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Powstańczymi zdradza, co ojciec Jarosława i Lecha Kaczyńskich mówił o swoich synach w czasie Powstania Warszawskiego

Wiadomości

Wanda Traczyk-Stawska opowiedziała o ojcu Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >
DOMIN/AGENCJA SE/East News

Wiadomości

Kielce: Znaleziono zwłoki kobiety. Jej partner groził samobójstwem

Czytaj więcej >