Goniec.pl
Jerzy Owsiak

Pawel Wodzynski/East News

Jerzy Owsiak zamieścił w sieci emocjonalny wpis i zaapelował o opłacanie wylicytowanych aukcji

15 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jerzy Owsiak zamieścił w sieci poruszający wpis. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się do osób, które po wylicytowaniu wystawionych w ramach akcji aukcji postanawiają ich nie finalizować. - Nie nas chcesz oszukać, oszukujesz dzieciaki - napisał.

W niedzielę 30 stycznia odbył się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze, akcji towarzyszyły entuzjazm i zaangażowanie wielu wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali fundusze na leczenie chorób związanych ze wzrokiem.

Niedzielski

Nowe zasady izolacji domowej i kwarantanny od 15 lutego. Opublikowano rozporządzenie

CZYTAJ DALEJ

Już następnego dnia Jerzy Owsiak przekazał wspaniałą wiadomość, że do 31 stycznia udało się zebrać rekordowe 136 milionów złotych. Ostateczny wynik będzie jednak znany w marcu, kiedy to podsumowane zostaną wszystkie zbiórki i aukcje. I choć zainteresowanie nimi jest duże, niestety, nie wszystkie z nich mają szczęśliwe zakończenie.

Jurek Owsiak zamieścił emocjonalny wpis

Każda niesfinalizowana aukcja to utrata szansy na zebranie większej ilości pieniędzy, które przekazane zostają na szczytne cele. Nie wszyscy zdają sobie jednak z tego sprawę i często dochodzi do tego, że licytujący nie uiszczają opłaty, wycofując się z transakcji. Te incydenty mocno przeżywa Jurek Owsiak, który postanowił skomentować sprawę na Facebooku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak wskazał, biorąc pod uwagę ogromne pozytywne emocje i wspaniałe gesty towarzyszące finałom WOŚP, trudno nie być zszokowanym tym, co się nieraz wydarza.

- Nie mieści nam się w głowach, kiedy ktoś po skończonej licytacji i jej wygraniu, dosłownie chwilę potem beztrosko oznajmia, że nie zapłaci, bo… powodów można wymyślać dużo, ale w przeważającej liczbie przypadków, a takie zdarzają się co roku, głównym powodem jest… żart i beztroska, jeśli chodzi o jakiekolwiek poczucie winy - napisał rozgoryczony.

Lider WOŚP dodał też z żalem, że zaledwie przed kilkoma dniami pisał dużo o zaufaniu, na którym oparta jest cała idea wydarzenia. Wyjaśnił, że nie zamierza "szarpać się" w sądach, próbując udowodnić, że ktoś po raz kolejny złamał regulamin licytacji, ale przyznał, że każdorazowo jest to dla niego bolesne doświadczenie.

Owsiak: "Oszukujesz dzieciaki"

- Mówiąc wprost – kiedy wyrażasz chęć wsparcia działań Fundacji poprzez aukcje Allegro, to znasz zasady i kiedy licytujesz, to my z kolei ufamy Ci, że do samego końca zachowasz się odpowiedzialnie – przypominał w swoim wpisie Owsiak.

Zaapelował przy tym do wszystkich tych, którzy chcą wycofać się z kosztownych aukcji, próbując uświadomić im, że ich oszustwa ograniczają możliwości wykorzystania pieniędzy zebranych na Finale.

- Nie nas chcesz oszukać, oszukujesz dzieciaki - dodał, zaznaczając, że po zakończeniu aukcji każdy z wygranych ma dwa tygodnie na jej zrealizowanie, na co mocno liczy Fundacja.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na konto WOŚP w tym roku wpłynie blisko 38,5 miliona złotych z prawie 400 000 wystawionych aukcji. Trzymamy kciuki za pozytywne sfinalizowanie wszystkich transakcji i nowy rekord na koncie WOŚP.

fot. allegro.pl

Sprawdziliśmy aukcje gwiazd na WOŚP i oniemieliśmy. Numer 9 to skarb nie do opisania

Gwiazdy były w tym roku wyjątkowo hojne. Przekazały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowe przedmioty. Przyjrzeliśmy się aukcjom i przedstawiliśmy Wam najatrakcyjniejsze z nich! / Fotografie pochodzą z serwisu Allegro.pl

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Czytaj więcej >
Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Wiadomości

Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja apeluje do Polaków o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie żyją już 2 osoby, ofiar będzie znacznie więcej

Czytaj więcej >