Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński w Oleśnicy nagle wspomniał o Wołodymyrze Zełenskim. Padły zaskakujące słowa
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 24.09.2022 18:05

Jarosław Kaczyński w Oleśnicy nagle wspomniał o Wołodymyrze Zełenskim. Padły zaskakujące słowa

W trakcie wystąpienia w Oleśnicy Jarosław Kaczyński zdobył się na wyjątkowe słowa uznania względem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/HANDOUT/AFP/East News

W takcie wystąpienia w Oleśnicy Jarosław Kaczyński z najwyższym uznaniem wypowiedział się o Wołodymyrze Zełenskim. Lider PiS zwrócił uwagę, iż XXI w. nie wydał jak dotąd polityka, którego można by porównać do prezydenta Ukrainy. Słowa te padły w kontekście postawy Niemiec, które zdaniem prezesa, nie wywiązują się rzetelnie z pomocy Ukraińcom.

Jarosław Kaczyński uderza w Niemcy

Prezes PiS gościł dziś w Oleśnicy, by po raz kolejny przedstawić zaproszonym na spotkanie wyborcom motywacje rządu względem obranej przez niego polityki energetycznej, gospodarczej i historycznej.

Niemcy uznały się za mocarstwo moralne. To tak, jakbym ja siebie uznał za koszykarza NBA. I to tego środkowego. Tego największego – dworował Jarosław Kaczyński, którego publika żywo oklaskiwała. Lider partii rządzącej odniósł się po raz kolejny do polityki prowadzonej przez kanclerza Niemiec Olafa Scholza, nazywając jego działania jako nieuczciwe i przewrotne.

Jest to polityka stawania tak jedną nogą z fałszywym uśmiechem na twarzy po rosyjskiej stronie – mówił Jarosław Kaczyński, zwracając uwagę na rozgrywkę, którą prowadzą Niemcy w kontekście agresji Władimira Putina na Ukrainę.

Jak podkreślił prezes PiS, państwo niemieckie dąży do tego, by pokój był osiągnięty jak najszybciej. Jednak w żadnej mierze nie wynika to ze względów humanitarnych lub empatycznych, a związane jest z wyrachowaną strategią, zakładającą niemiecką dominację w UE oraz jej dyktat uzyskany po wojnie. Gdyby sytuacja wojenna ułożyła się po myśli kanclerza Scholza, obserwowalibyśmy dalsze ekspansywne podejście Rosji, mogącej sięgnąć Warszawy. Według prezesa PiS obecny teatr działań militarnych toruje rzeczywistość dla najbliższych dwóch, a nawet trzech pokoleń.

Ta wojna jest także naszą wojną! – podkreślał szef PiS.

Jarosław Kaczyński o Wołodymyrze Zełenskim

I dobrze, że prezydent Zełenski, powiedział, że: "Przestańcie oszukiwać! Przyznajcie się do tego, nie opowiadajcie bajek, że jesteście w jakiejś czołówce" – mówił w kontekście niemieckiej pomocy udzielonej Ukrainie prezes PiS, przytaczając słowa prezydenta Ukrainy. W trakcie wystąpienia można było usłyszeć również, iż świętym obowiązkiem Rzeczypospolitej jest uczynienie wszystkiego, by prowadzący kontrofensywę Ukraińcy zwyciężyli z zaborcą. Jednocześnie Jarosław Kaczyński zaapelował, by nie zapominać o dramatycznych wydarzeniach pomiędzy narodem polskim i ukraińskim.

Chcemy jak najlepszych stosunków, ale chcemy również, by te historyczne, tragiczne sprawy, jak Wołyń zostały rozwiązane zgodnie z zasadami uczciwości, które jeśli Ukraina chce być częścią demokratycznej społeczności, muszą ją obowiązywać. To chcę jasno powiedzieć mówił Jarosław Kaczyński, który chwilę później w poruszających słowach wypowiedział się o szlachetności wschodniego sąsiada i ich przywódcy.

Podziwiamy odwagę Ukraińców i determinację ich władz, podziwiamy prezydenta Zełenskiego, XXI w. nie wydał polityka, którego by można z nim porównać. Trzeba mu się nisko kłaniać – podkreślał mężnie były premier.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl