Goniec.pl
jaroslaw-kaczynski-ma-problem

East News Piotr Molecki

Jarosław Kaczyński musi przejść operację. Nie może zwlekać, ale ma obawy

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Z medialnych doniesień wynika, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego wskazuje na konieczność przeprowadzenia operacji. Jak ustalili dziennikarze, prezes Prawa i Sprawiedliwości odczuwa coraz większe problemy w poruszaniu się i powinien jak najszybciej przejść zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Podobno wicepremier jednak obawia się, że rehabilitacja wyłączyłaby go na długo z życia politycznego, a teraz, gdy wrócił Donald Tusk i prawdopodobieństwo przeprowadzenia wcześniejszych wyborów na wiosnę rośnie, nie może sobie na to pozwolić.

Dziennikarze portalu Super Express nieoficjalnie dowiedzieli się, że Jarosław Kaczyński nie spieszy się z operacją kolana, choć jego stan jest coraz poważniejszy. W rozmowie z jednym z polityków Prawa i Sprawiedliwości usłyszeli, że prezes partii jednak skupia się przede wszystkim na polityce.

justyna-zyla-idzie-pracowac

Justyna Żyła poszła do pracy. Zatrudniła się u mamy

CZYTAJ DALEJ

Zdaniem informatora redakcji Super Express Jarosław Kaczyński czuje, że jeśli zniknie jako silny lider Zjednoczonej Prawicy, to Donald Tusk, który wrócił do Polski, może zdobyć ogromną przewagę. Polityk, który rozmawiał z dziennikarzami, stwierdził, że jeśli wiosną dojdzie do przyspieszonych wyborów, wicepremier jeszcze długo nie zadba o swoje zdrowie.

Jarosław Kaczyński powinien poddać się operacji

Podczas letniego zgromadzenia Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił, że to będzie jego ostatnia kadencja. Choć wiadome było, że 72-letni polityk wreszcie musi przejść na emeryturę i nie będzie rządził partią wiecznie, to decyzja mogła wywołać niepokój wśród partyjnych kolegów i koleżanek.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nie od dziś wiadomo, że w Zjednoczonej Prawicy wiele jest niezgody oraz konfliktów. W ciągu ostatnich miesięcy dowodów na to, że o zjednoczeniu ciężko mówić po prawej stronie, było niemało. Jednak prezes partii wciąż jest charyzmatycznym liderem, który utrzymuje porządek i bez wątpienia stanowi o jej sile.

Wielu ekspertów twierdzi, że po odejściu wicepremiera Prawo i Sprawiedliwość stanie przed ogromnym wyzwaniem ułożenia nowej hierarchii wśród członków. Bez silnego przywódcy grozi im poważny kryzys. Wiele wskazuje na to, że dlatego Jarosław Kaczyński nie chce pochopnie podjąć decyzji o operacji, by ważnego czasu dla swojej partii nie spędzić na rehabilitacji i wracaniu do zdrowia.

– Jarosław odkłada zabieg, ale nie może go przecież odkładać w nieskończoność. Zalecałbym mu przeprowadzenie operacji jak najszybciej, chociaż z tego co wiem, on się do niej nie kwapi, bo to wyłączyłoby go z politycznej aktywności, a bez niego w roli szefa i lidera Zjednoczonej Prawicy, to wszystko może runąć. W dodatku pojawił się groźny przeciwnik, czyli Donald Tusk, którego nie można lekceważyć – mówi informator Super Expressu z PiS.

Osoba związana z partią dodała, że „nigdy nie ma dobrego momentu” na odpoczynek od polityki. Zasugerowała, że jeśli wiosną dojdzie do wcześniejszych wyborów, to prezes Prawa i Sprawiedliwości nadal może odkładać wizytę w klinice.

Ostatni moment Jarosława Kaczyńskiego

Część komentatorów politycznych wskazuje na to, że ostatnia kadencja Jarosława Kaczyńskiego może być jedną z najważniejszych w całej jego karierze. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ponownie zmierzy się ze swoim największym przeciwnikiem – Donaldem Tuskiem.

Warto przypomnieć, że nowy prezes Platformy Obywatelskiej wywołał niemałe emocje, mówiąc w kierunku Jarosława Kaczyńskiego: „wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami!”. Choć niewątpliwie byłoby to szalenie interesujące spotkanie, do debaty między panami najprawdopodobniej nie dojdzie.

Tylko 1 na 10 osób odpowie na wszystkie pytania. Jeśli ci się uda, jesteś geniuszem

Pytanie 1 z 6

Kto był pierwszym królem Polski?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >