Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Inowrocław: "Zadzwonił na 112 i poinformował, że zabił 10-letnią córkę"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.01.2023 10:56

Inowrocław: "Zadzwonił na 112 i poinformował, że zabił 10-letnią córkę"

pilne czarno-białe
goniec.pl

Inowrocław. Ojciec zamordował w sobotę rano 10-letnią córkę. 52-letni mężczyzna po dokonaniu zbrodni zadzwonił na numer alarmowy 112 i przyznał się do zabójstwa. - Potem próbował odebrać sobie życie — dowiedział się PAP.

Ojciec zamordował 10-letnią córkę? 

Makabryczne doniesienia z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie). Jak donoszą media, w sobotę 21 stycznia 52-letni mężczyzna prawdopodobnie pozbawił życia własną córkę. Do zbrodni miał przyznać się organom publicznym.

- 52-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że zabił swoją 10-letnią córkę — przekazała mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji.

Polska Agencja Prasowa dotarła do informacji, iż przed dokonaniem zbrodni na 10-letniej córce, 52-letni ojciec leczył się psychiatrycznie. Nie jest jeszcze pewne, czy ten fakt przyczynił się do zabójstwa dziewczynki.

52-latek próbował się zabić

Zabójstwo 10-letniej córki i wykonanie połączenia na numer alarmowy 112 nie było końcem planów 52-latka. Mężczyzna próbował odebrać także swoje życie.

- Po zgłoszeniu telefonicznym wyskoczył z okna mieszkania na czwartym piętrze. Na ten moment żyje — dodała mł. insp. Monika Chlebicz.

Jak podaje Super Express mrożący krew w żyłach telefon od 52-latka, dyżurny na 112 odebrał o 6:25. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, otrzymali wiadomość, że jeden z mieszkańców bloku w Inowrocławiu wyskoczył z okna i przebywa obecnie w szpitalu.

Policjanci postanowili wejść do mieszkania 52-latka. Wyważyli drzwi, a wewnątrz znaleźli zwłoki 10-latki. Dziewczynka leżała w kałuży krwi i nie było szans na jej uratowanie. Na miejscu zdarzenia pracują śledczy oraz prokurator. Zabezpieczane są wszystkie ślady.

Dziennikarze portalu se.pl przekazali, iż żony 52-latka nie było w mieszkaniu w czasie dokonania zabójstwa 10-latki. Kobieta ma przebywać pod opieką lekarzy w szpitalu.

Mężczyzna miał jednak więcej dzieci. Ustalenia dziennikarzy wskazują, że najstarsza córka 52-latka nie mieszka już z rodzicami. Druga dziewczynka natomiast noc z piątku na sobotę spędziła u koleżanki.

Inowrocław w szoku po zabójstwie 10-latki

Mieszkańcy Inowrocławia w sobotni poranek zostali porażeni wiadomością o śmierci 10-latki, która zginęła z rąk własnego ojca. Prezydent miasta zamieścił w sieci pełen żalu post.

- Otrzymałem przed chwilą tragiczną wiadomość. Ojciec zamordował nożem 10 letnią córkę. Nie mogę uwierzyć, że TO mogło wydarzyć się w Inowrocławiu - w naszym Inowrocławiu, wśród nas... Łączę się w bólu z tymi, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią (pisownia oryginalna - przyp. red.) - czytamy w poście Ryszarda Brejzy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP/Super Express

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!