Goniec.pl

Youtube

Gwałtowne burze przeszły wczoraj nad Polską. Dwie ofiary śmiertelne

24 Lipca 2022

Autor tekstu:

Alicja

Wczoraj nad całą Polską przeszły intensywne burze z porywistym wiatrem. Dziś wiemy, że byłe tragiczne w skutkach - spowodowały wiele wypadków, uszkodzeń, a nawet dwa zgony.

Niebezpieczna letnia pogoda

Lato często obfituje w groźne zjawiska pogodowe. Nie tylko upały bywają bardzo dokuczliwe i nieraz niebezpieczne w skutkach - latem dużo częściej możemy spotkać się z niebezpiecznymi intensywnymi burzami i wiatrami. Takie zjawiska przeszły przez całą Polskę wczoraj, po wcześniejszych ostrzeżeniach.

Wczoraj nad całą Polską przeszły intensywne ulewy. Szczególnie intensywne były one w województwie małopolskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim czy dolnośląskim. Charakterystyczna była ich intensywność, bowiem ze słonecznego dnia w dosłownie kilka sekund mógł stać się ciemny, burzowy dzień.

Najgroźniejszy jednak był intensywny wiatr, który znacznie utrudniał komunikację. Z całej Polski docierają zdjęcia, na których możemy zobaczyć powyrywane drzewa z korzeniami. Takiej intensywności żywiołu nie można lekceważyć.

Finał wczorajszych nawałnic doprowadził do wielu poważnych szkód - zerwane linie elektryczne, utrudniona komunikacja miejska, zniszczone przystanki, samochody. Doszło także do dwóch śmiertelnych wypadków.

Tragiczny finał wczorajszych burz

Po wczorajszych wydarzeniach, w wielu województwach konieczna była interwencja w celu usunięcia skutków intensywnych nawałnic. Po intensywnych opadach deszczu i gradu w całym kraju zgłoszono 1844 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu.

W Krakowie skutki ulewy widoczne były gołym okiem. Intensywność opadów doprowadziła do zalania ulic i zatrzymania komunikacji. Także był tam zaobserwowany downburst, to jest silny wiatr wiejący w dół i mocno we wszystkich kierunkach.

Niestety doszło także do śmiertelnych wypadków. W powiecie strzelińskim w miejscowości Biały Kościół pod drzewem stała 70-letnia kobieta, na którą owo się zwaliło. Nie miała szans, zmarła na miejscu. Z kolei w Przewrotnie pod Rzeszowem drzewo spadło na jadący samochód z dwoma pasażerami. Zmarł 39-letni kierowca samochodu, pasażerce udało się ujść z życiem.

Wczorajszy dzień był wysoce ryzykowny dla osób przebywających poza domem. Przypominamy o apelach, by podczas burzy schronić się pod dachem, nie przebywać na otwartych przestrzeniach, nie stawać pod drzewami. Szczególnie, że zapewne jeszcze nie raz czekają nas tak intensywne burze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Alicja

Posiadam doświadczenie w wielu redakcjach - od Świata Gwiazd po Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Jestem studentką scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, a pisanie jest jedną z moich największych pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]