Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Godziny po finale WOŚP przekazano tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Trojan
Wiktoria  Klóska
Wiktoria Klóska 26.01.2026 19:38

Godziny po finale WOŚP przekazano tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Trojan

Godziny po finale WOŚP przekazano tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Trojan
Nie żyje Krzysztof Trojan, fot. Gmina Sułkowice/Facebook, Canva

Tragiczna wiadomość poruszyła w ostatni weekend mieszkańców jednej z polskich gmin. Zmarł Krzysztof Trojan, który przez lata był obecny w codzienności mieszkańców. Jego odejście zostawia pustkę, którą trudno będzie wypełnić. Jego ostatni wpis wyciska morze łez.

  • Nie żyje Krzysztof Trojan
  • Działalność samorządowa i wsparcie dla mieszkańców powiatu
  • Ostatni wpis Krzysztofa Trojana o WOŚP w Sułkowicach
  • Dziedzictwo i pamięć o Krzysztofie Trojan w regionie

Nie żyje Krzysztof Trojan. Tragiczne wieści obiegły Polskę

Krzysztof Trojan był człowiekiem, który w sposób wyjątkowy łączył lokalną społeczność. Jako dyrektor instytucji kultury i samorządowiec poświęcał czas na organizację wydarzeń, festynów, koncertów i projektów edukacyjnych. Dzięki jego inicjatywom mieszkańcy mogli uczestniczyć w licznych aktywnościach, które bawiły i wzmacniały poczucie wspólnoty. 

Trojan dbał o zachowanie tradycji i dziedzictwa Sułkowic, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania, które pozwalały regionowi rozwijać się kulturalnie i społecznie. Jego energia i entuzjazm były zaraźliwe – każdy, kto miał okazję współpracować z Trojanem, zauważał jego gotowość do działania i wsparcia innych.

Godziny po finale WOŚP przekazano tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Trojan
Świeczka, fot. Canva

Działalność samorządowa i wsparcie dla mieszkańców powiatu

Poza działalnością kulturalną Krzysztof Trojan był również aktywnym samorządowcem. W kadencji 2024–2029 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Myślenickiego, w latach 2018–2024 był członkiem zarządu powiatu, a w okresach 2002–2014 i 2018–2024 – radnym powiatowym. 

W swojej pracy zawsze kierował się dobrem mieszkańców, stawiając na dialog i współpracę. Był człowiekiem, który potrafił łączyć różne środowiska, słuchać opinii mieszkańców i podejmować decyzje z myślą o całej społeczności. Jego działania pozostawiły trwały ślad w historii powiatu, a projekty, które współtworzył, wciąż będą symbolem wspólnoty i lokalnej tożsamości.

Ostatni wpis Krzysztofa Trojana o WOŚP. Łzy same napływają do oczu

Jeszcze dzień przed śmiercią, w sobotę 24 stycznia, Krzysztof Trojan opublikował wpis dotyczący tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sułkowicach.

– Finał WOŚP w Gminie Sułkowice za nami. Wolontariusze Sztabu #1354 dzięki Wam Drodzy Mieszkańcy zebrali około 28 265,72 zł oraz walutę obcą w wysokości 130 euro♥️♥️♥️ Dziękuję – pisał.

Słowa te pokazują jego zaangażowanie i przywiązanie do lokalnej społeczności. Ten wpis, pełen radości i wdzięczności, dziś nabiera szczególnego znaczenia i przypomina, jak bardzo Trojan był oddany mieszkańcom.

Dziedzictwo i pamięć o Krzysztofie Trojan w regionie

Odejście Krzysztofa Trojana to strata nie tylko dla gminy Sułkowice, ale dla całego powiatu myślenickiego. Jego praca i działalność kulturalna pozostaną w pamięci mieszkańców jako przykład oddania, pasji i gotowości do działania na rzecz innych. Projekty, które współtworzył, festyny, koncerty i inicjatywy edukacyjne będą przypominać o nim kolejnym pokoleniom. Trojan zostawił po sobie dziedzictwo, które będzie inspiracją dla wszystkich, którzy chcą angażować się w życie społeczności lokalnej.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Komisja Europejska, Karol Nawrocki
Bruksela pozywa Polskę do TSUE i wnosi o kary. To pokłosie decyzji Nawrockiego
None
Nie żyje Ryszard Lewandowski. Społeczność w żałobie
Krzysztof Stanio walczy o życie, fot. Portal informacyjny nowiny24.pl/Facebook, Karol Makurat/REPORTER
Przykra wiadomość na dzień przed finałem. Młodziutki wolontariusz WOŚP walczy o życie
Karolinka nie przeżyła, fot. Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu/Facebook, Canva
Karolinka nie przeżyła. "Modliliśmy się wszyscy...", mieszkańcy w żałobie po niewyjaśnionej tragedii
Śmierć Anity przed finałem WOŚP, fot. Facebook, Canva
Zginęła tragicznie przed finałem WOŚP. Nie do wiary, co stanie się w niedzielę. Czegoś takiego jeszcze nie było
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić