GIS wycofuje produkt Żródło: Pixabay.com Pexels

GIS wycofuje pesto ze sklepów. W środku mogą być kawałki szkła

30 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

GIS poinformował o pilnym wycofaniu z półek sklepowych serii zielonego pesto produkowanego przez firmę Bio Planet. Spożycie produktu może być niezwykle niebezpieczne, w żywności mogą znajdować się kawałki szkła.

Z półek sklepowych w trybie pilnym zniknęła partia zielonego pesto sycylijskiego firmy Bio Planet. GIS ostrzega przed spożywaniem produktu, który może być zanieczyszczony kawałkami szkła. Klienci, którzy kupili produkt, powinni go wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

GIS wydał pilny komunikat

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej poinformowały konsumentów, że monitorują proces wycofywania z rynku partii pesto firmy Bio Planet, w którym mogą znajdować się kawałki szkła. GIS wydał w tej sprawie pilny komunikat do konsumentów.

Z półek sklepowych zniknęła partia zielonego pesto sycylijskiego bio 30 g marki La Bio Idea o numerze LE 288A FCP9 i dacie minimalnej trwałości do października 2023 roku.

Producentem wadliwej partii pesto jest F.LLI Contorno SR z siedzibą we włoskim Palermo, a polskim dystrubutorem firma Bio Planet S.A. z Leszna. Klienci zostali poinformowani, by nie spożywali potencjalnie niebezpiecznego produktu.

Nagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyNagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyCzytaj dalej

Wadliwą serię pesto należy zutylizować lub oddać do sklepu. Jej spożycie może stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia, ponieważ połknięte kawałki szkła mogą spowodować poważne obrażenia wewnętrzne.

Wczoraj GIS informował również o wycofaniu z obrotu partii parówek, produkowanych przez firmę Sokołów S.A. dla Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciela popularnych marketów sieci Biedronka.

Ze sklepów zniknęła partia „Parówek z szynki Kraina Wędlin Nature” 250 g o numerze 10971 i numerze serii: Seria C: 09749229, opatrzona datą przydatności do spożycia: 01.05.2021 roku.

We wskazanej partii parówek wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes, która może powodować chorobę zwaną listeriozą. Stanowi ona szczególne zagrożenie dla dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży.

Listerioza objaw się m.in. dolegliwościami związanymi z żołądkiem. Może powodować wymioty i biegunkę, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do posocznicy i zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł