Goniec.pl

KAPiF

Fuzja Orlenu i Lotosu pogrąży Daniela Obajtka? Może stracić pracę, w PiS narasta irytacja

29 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Jakub Franek

Daniel Obajtek znalazł się na celowniku własnego środowiska. Powodem jest zakończona w tym roku fuzja PKN Orlen z Lotosem, mająca na celu zapewnienie monopolu jednej spółki zajmującej się rafinacją ropy naftowej na terenie naszego kraju.

Fuzja Orlenu z Lotosem, faktyczny koniec monopolu?

W tym roku zakończył się długi proces fuzji Lotosu z Orlenem. Miał to być pierwszy krok w kierunku utworzenia państwowego giganta-monopolisty kontrolującego rynek energetyczny. Portal Polityka.pl zauważa jednak, że zaakceptowanie warunków, jakie wyznaczyła Unia Europejska, może być de facto końcem marzeń PiS-u o całkowitej kontroli paliwa i prądu, w praktyce wprowadzając silnego konkurenta.

- Na polskim rynku pojawi się najpotężniejszy koncern naftowy świata i co zrobi, tego nikt jeszcze dobrze nie wie. Obajtek wierzy, że będzie z nim bardziej kooperował, niż konkurował. Czy tego samego zdania będą Saudyjczycy? Jedno tylko wiadomo: nie będą odbierali telefonów z Nowogrodzkiej. - czytamy w serwisie.

Daniel Obajtek straci pracę?

Nie jest tajemnicą, że Daniel Obajtek jest całkowicie zależny od polityków Prawa i Sprawiedliwości , jego posada jako prezesa PKN Orlen została nadana decyzją partii Jarosława Kaczyńskiego. Adam Grzeszczak dotarł jednak do źródeł, według których w PiS-ie wciąż narasta niezadowolenie wynikające z fuzji, a także irytacja zachowaniem byłego wójta Pcimia.

Co więcej, opozycja nie próżnuje. Włodzimierz Czarzasty zadeklarował chęć prześwietlenia fuzji między Orlenem a Lotosem. Narastają również wątpliwości związane z przekazaniem przez Lotos pieniędzy na fundację prowadzoną przez Magdalenę Ogórek . Przewiduje się, że Obajtek może stać się kozłem ofiarnym jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl :

źródło: money.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]