Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dźwig runął na szkołę podstawową. W budynku przebywało 20 osób
Jakub Franek
Jakub Franek 16.01.2023 19:44

Dźwig runął na szkołę podstawową. W budynku przebywało 20 osób

kopalniamagicznejsoli
facebook.com Portal Pożarniczy WM - 998 [zdjęcie ilustracyjne]/OSP Wieliczka

16 stycznia doszło do tragedii w Wieliczce. Na dach szkoły podstawowej spadło ramię żurawia budowlanego. Ranna została jedna osoba. Na miejscu przybyło pięć zastępów straży pożarnej i patrol policji. Służby obecnie badają zdarzenie.

Tragiczny wypadek podczas remontu szkoły podstawowej

Do zdarzenia doszło około godziny 16:30 w Wieliczce (woj. małopolskie). W trakcie prac remontowych w lokalnej szkole podstawowej złamało się ramię żurawia budowlanego, które spadło na dach placówki.

W momencie wypadku w budynku szkoły przebywało 20 osób, w tym uczniowie i nauczyciele. Na szczęście znajdowali się w innej części budynku, nikt z nich nie ucierpiał. Poszkodowany został 37-letni pracownik budowy.

Poszkodowany pracownik budowy

- Ramię żurawia transportowało beton. W pewnym momencie w wyniku awarii część konstrukcji przygniotła 37-letniego mężczyznę - mówił młodszy aspirant Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Na miejscu pojawiły się służby szybkiego reagowania - 5 zastępów straży pożarnej, patrol policji i karetka pogotowia. Strażacy przetransportowali poszkodowanego do ambulansu. Mężczyzna odniósł obrażenia na całym ciele, przede wszystkim na kręgosłupie. Obecnie przebywa w szpitalu. Policjanci obecnie pracują na miejscu zdarzenia, starając się ustalić przyczynę wypadku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvn24.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!