Goniec.pl
Potrąciła 11-latkę na pasach i kilkadziesiąt sekund później pojechała do domu

kpp łuków

Dziewczynka przechodziła przez pasy i cudem uniknęła śmierci. 61-letnia kierująca odjechała po kilkudziesięciu sekundach

18 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

61-latka powinna świecić przykładem, ale młodsze pokolenie nie powinno brać przykładu z kobiety. Wsiadła za kierownicę i potrąciła przechodzącą przez pasy 11-latkę. Dziewczynka początkowo nie czuła się źle, więc kobieta, udając, że nic się nie stało... odjechała do domu. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu, a 61-letnia kierująca skrywała sekret, który wydał się natychmiast po tym, jak policjanci dotarli do sprawczyni potrącenia nastolatki.

Policja w Łukowie otrzymała zgłoszenie o środowym wypadku na jednym z przejść dla pieszych. 11-letnia dziewczynka przechodziła przez pasy, prowadząc z prawej strony hulajnogę. Wtedy na oczach jej matki potrąciło ją srebrne auto.

Ostrzeżenie GIS. Używanie popularnego produktu dla dzieci może być niebezpieczne

Pilne ostrzeżenie GIS. Używanie popularnego produktu dla dzieci może być skrajnie niebezpieczne

CZYTAJ DALEJ

61-latka siedząca za kierownicą albo nie słyszała apeli policjantów, albo postanowiła je ostentacyjnie zignorować. Policjanci szybko ustalili, że potrącenie nastolatki mogło skończyć się zdecydowanie źle, a szybka ewakuacja kobiety z miejsca zdarzenia mogła nie była przypadkowa. Zagadka, jaka pojawiła się przed policjantami, nie będzie łatwa do rozwiązania.

Łuków: 11-latka potrącona na pasach, sprawczyni odjechała

W środę o godzinie 21:00 na pasach doszło do sytuacji, która mogła zakończyć się śmiercią 11-letniej dziewczynki. Trudno rozpatrywać to w innej kategorii niż cud.

- Mama dziewczynki mówiła policjantom, że córka jechała hulajnogą po chodniku i zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, po którym chciała przejść na drugą stronę drogi. Kobieta mówiła, że była w pobliżu i widziała jak stojący przed przejściem samochód osobowy ruszył do przodu w momencie gdy jej córka przechodziła już przez jezdnię - przekazał aspirant sztabowy Marcin Józwik, oficer prasowe policji w Łukowie.

11-latka została potrącona przez 61-latkę na pasach

11-latka została potrącona przez 61-latkę na pasach

Matka poszkodowanej nastolatki przekazała, że kiedy jej dziecko zostało już potrącone przez srebrne Audi, doszło do niecodziennej sytuacji. Siedząca za kierownicą 61-letnia kobieta otworzyła drzwi i zapytała o samopoczucie dziewczynki. - Przekazała swoje nazwisko i miała podać jeszcze swój numer telefonu kontaktowego. Jednak po kilkudziesięciu sekundach wsiadła do swego auta i odjechała z miejsca zdarzenia - wyjaśnił asp. Józwik.

Mama dziewczynki wykazała się wyjątkową przytomnością i szybko zapisała numery rejestracyjne odjeżdżającego Audi. To oraz fakt, że do zdarzenia doszło tuż pod czujnym okiem miejskiego monitoringu, pozwoliło dotrzeć do sprawczyni. 61-latka mogła mieć powód, by jak najszybciej uciec z miejsca zdarzenia.

Potrąciła dziecko na pasach i odjechała

Policja została poinformowana o całym zdarzeniu z dużym opóźnieniem. Decyzję o wykonaniu telefonu do służb podjął ojciec 11-latki, który usłyszał o groźnym zdarzeniu z udziałem córki. W czwartek, 18 sierpnia br. przeprowadzono badania dziewczynki. - Po szczegółowych badaniach lekarskich okazało się, że dziewczynka doznała jedynie niegroźnych urazów, jej życie i zdrowie nie jest zagrożone - wyjaśnił rzecznik łukowskich policjantów.

Śnięte ryby w Odrze to tykająca bomba, naukowcy ostrzegają przed zatruciem wtórnym

Skażenie na Odrze. Naukowcy alarmują o kolejnym zagrożeniu. Ujawniono wyniki badań śniętych ryb

CZYTAJ DALEJ

Policjanci zdecydowali, że udadzą się pod adres, gdzie powinien znajdować się samochód z numerami rejestracyjnymi zapisywanymi przez matkę dziewczynki. Na miejscu zastali 61-letnią łukowiankę, ale ta poinformowała, że odjechała z miejsca zdarzenia, gdyż... mama 11-latki nie chciała z nią rozmawiać.

Kobieta po kilkudziesięciu sekundach... wsiadła do auta i odjechała

Kobieta po kilkudziesięciu sekundach... wsiadła do auta i odjechała

- Mundurowi, sprawdzając stan trzeźwości kierującej, ustalili, że kobieta ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. 61-latka twierdziła, że po powrocie do domu później piła piwo, a gdy kierowała samochodem marki Audi to była trzeźwa - przekazał asp. Józwik.

Kluczowe będzie analizowanie zapisu z kamer

Wyjaśnienie okoliczności wypadku nie będzie proste. Czy 61-latka faktycznie w momencie prowadzenia Audi była trzeźwa? Czy spożyła alkohol po powrocie do domu, ale przed badaniem alkomatem dokonanym przez policjantów? Czy dziewczynka znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie ze względu na nieuwagę na drodze, czy kierująca wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu? To kluczowe pytania, na jakie odpowiedzi starają się znaleźć łukowscy śledczy.

Pewne jest, że kluczowe będzie przeanalizowanie nagrań z monitoringu, w tym momentu, gdy 61-latka wysiada z samochodu. - Przypominamy: kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście - przypomina policja z Łukowa.

Nie tylko Odra, alarm podniesiono również nad Nerem. Fot.: OSP Koło Nad Wartą

Odra nie jest jedyna? Pilna akcja służb, na rzece w Wielkopolsce rozłożono zaporę, mieszkańcy dostali alert RCB

Skażenie Odry to wierzchołek góry lodowej? Na rzece Ner również zauważono masowe śnięcie ryb. Strażacy zostali wezwani do akcji. Przygotowano specjalną infrastrukturę i zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalne alerty o zanieczyszczeniu rzeki Ner. Co się dzieje?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • "Wiadomości" TVP nie odpuszczają opozycji. Serwis pokazał materiał o "nieudacznikach"

  • Adam Glapiński znów zaatakował Donalda Tuska. Padły poważne oskarżenia

  • Zbigniew Ziobro uderza w Unię Europejską. "Ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji"

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Fatalny stan finansów polskich szpitali. Inflacja i koszty energii gwoździem do trumny

Czytaj więcej >
Wypadek na przejeździe

Wiadomości

Poranna tragedia na torach w Rykowisku, auto wjechało wprost pod rozpędzony pociąg. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >

Wiadomości

Senatorowi PiS odebrało mowę na pytanie o walkę rządu z inflacją. Kuriozalny wywiad hitem sieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kryzys nie dotknie duchownych? Rząd przeznaczy rekordową kwotę na Fundusz Kościelny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Początek października, a ceny prądu już ostro w górę. Internauta porównał rachunki za prąd z ostatnich miesięcy i złapał się za głowę

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Trzaskowski: "Poziom bezczelności pana premiera Jacka Sasina przekroczył już wszelkie granice"

Czytaj więcej >