Goniec.pl
Zabójstwo w Rosji

Instagram

Dwie 10-latki zaginęły w drodze ze szkoły. Zabójca skusił je słodyczami

9 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Dramat w rosyjskim Kisielowsku. Dwie 10-latki zostały brutalnie zamordowane gdy wracały ze szkoły. Sprawca zbrodni zgwałcił je i udusił. Teraz oczekuje na proces w więziennej celi.

Mieszkańcy miasteczka nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Doskonale znali Ulianę i Anastazję, które zaginęły 6 września, wracając ze szkoły do domu. Sprawne działania policji doprowadziły do szybkiego odnalezienia dziewczynek. Jednak to, co odkryli funkcjonariusze, wstrząsnęło lokalną społecznością.

wieslaw golas

Nie żyje Wiesław Gołas

CZYTAJ DALEJ

Szeroko zakrojone poszukiwania

Rodzice Uliany i Anastazji nie zwlekali i gdy tylko zorientowali się, że 10-latki nie wróciły z zajęć w szkole, zawiadomili odpowiednie służby. W poszukiwania zaangażowani byli nie tylko policjanci, ale i mieszkańcy Kisielowska.

Na trop dziewczynek udało się natrafić w pobliskim sklepie, którego sprzedawca widział dzieci w towarzystwie obcego mężczyzny, którego nazywały "wujek Vitja". Miał on wózek wypchany po brzegi słodyczami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Moment wspólnego robienia zakupów zarejestrowały kamery monitoringu, które umieszczone były w sklepie. Nagranie pokazało także to, jak dziewczynki opuszczają market z nieznajomym i idą w kierunku centrum handlowego.

Tragiczny finał akcji

Mężczyznę widocznego na sklepowym filmie rozpoznał wkrótce jeden z funkcjonariuszy, który zauważył materiały w mediach z wizerunkiem poszukiwanego. Okazało się, że to 41-letni Wiktor Pesternikow, przestępca skazany za wykorzystanie dziecka na 10 lat. Dwa lata temu miał on zostać wypuszczony na wolność.

Sprawcę zbrodni wkrótce schwytano. Początkowo nie przyznawał się do winy i utrzymywał, że razem z dziewczynkami karmił ptaki, po czym 10-latki oddaliły się w nieznanym mu kierunku. W końcu naciskany przez policję przyznał się do zamordowania uczennic i wskazał dokładne miejsce ukrycia zwłok.

Ciała dzieci odnaleziono 7 września. Okazało się, że przed śmiercią zostały one zgwałcone, a następnie uduszone. Pesternikow musi teraz przyzwyczaić się na nowo do oglądania świata zza krat więziennej celi. Aktualnie oczekuje na postawienie mu zarzutów.

Trudno uwierzyć, co zrobił Robert Lewandowski. Nieprawdopodobne rekordy

Pytanie 1 z 7

Lewandowski zagrał w kadrze 124 razy (stan na 5 września). Kto ma więcej spotkań w reprezentacji?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda zainicjował zmiany w prawie. Będą odszkodowania za naruszenie więzi rodzinnej

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Wypadek pod Białymstokiem. Nie żyją cztery osoby, w tym troje dzieci

Czytaj więcej >
nowa metoda oszustów

Wiadomości

Złodzieje opracowali nową metodę okradania mieszkań. Chcą mierzyć poziom hałasu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pod Pałacem Prezydenckim odbywają się Dożynki Prezydenckie

Czytaj więcej >

Wiadomości

74-latek został okradziony po wyjściu z banku. Rzucił się złodziejom na samochód

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Morderstwo w Suszu. Policjanci zarządzili obławę

Czytaj więcej >