Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Duża zmiana w pogodzie, wszyscy się mylili. Śnieg w całej Polsce
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski 26.10.2024 18:10

Duża zmiana w pogodzie, wszyscy się mylili. Śnieg w całej Polsce

śnieg
Fot. Michal Zebrowski/East News, wxcharts.com

Piękna złota jesień powoli odchodzi w zapomnienie. Tuż po weekendzie za oknem będzie się robić coraz chłodniej, a wszystko w towarzystwie częstych zachmurzeń i opadów. Według najnowszych prognoz synoptyków, może pojawić się również śnieg i to w całym kraju.

To ostatni tak ciepły weekend

Wygląda na to, że piękna aura zostanie z nami jeszcze tylko jeden dzień, dlatego warto wybrać się na spacer. W niedzielę pogoda będzie słoneczna w większości kraju, a słupki rtęci pokażą od 14-15 st. C na północy kraju do 18-20 st. C na południu. Trzeba jednak uważać, bowiem rano mogą wystąpić lokalne mgły, które ograniczą widoczność do 200 metrów. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców północnej Polski. Niestety, tuż po weekendzie pogoda zacznie się pogarszać.

ZOBACZ: Dramat w polskiej miejscowości. 9-latek walczy o życie, w akcji śmigłowiec LPR

Wyszły na spacer, znalazły dwa ciała. Wydało się, kim są ofiary, wyjątkowo smutne Wyż Xelat uderzy w Polskę. Pogoda oszaleje, lepiej się przygotować

Śnieg w całym kraju

Już od poniedziałku aura zrobi się chłodniejsza. W większości regionów zapowiadane jest duże zachmurzenie. Termometry wskażą od 11-12 st. C na północy kraju do 14-15 st. C na południu. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr. Od tego momentu pogoda będzie się stopniowo psuła, powodując większe zachmurzenia i przelotne opady śniegu. 1 listopada ma spaść natomiast pierwszy śnieg.

Niestety przed nami pierwszy powiew zimy. Już 1 listopada wieczorem możliwe są przelotne opady, śniegu, które w kolejnych dniach powinny pojawić się w całym kraju. Zatem czas na zmianę opon w samochodach - przekazuje serwis Meteoprognoza.

Jaka będzie tegoroczna zima?

Według prognoz długoterminowych, tegoroczna zima nie będzie zbyt dokuczliwa. Grudzień ma być zdecydowanie cieplejszy od normy wieloletniej, a częsty napływ łagodnych mas powietrza tylko od czasu do czasu może zostać przerywany przez chłód i opady śniegu. Na termometrach zobaczymy średnio 1-1,5 st. C więcej niż w latach ubiegłych. Podobnie będzie w styczniu i lutym -  modele GFS wskazują na temperatury o ok. 2-3 st. C wyższe, niż wynika z normy.