Mężczyzna usiłował zaatakować księdza Żródło: Pixabay.com, autor: Andrzej Rembowski

Duszniki-Zdrój: Mężczyzna wtargnął do kościoła i wyciągnął broń, interweniowała policja

3 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

Podczas poniedziałkowego nabożeństwa w Dusznikach-Zdroju (województwo dolnośląskie) mężczyzna wycelował w księdza przedmiotem, który przypominał broń palną. Kapłan błyskawicznie wycofał się w stronę zakrystii. Uczestnicy mszy obezwładnili napastnika i wezwali policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 maja w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju. Mężczyzna wtargnął do kościoła podczas porannego nabożeństwa, po czym szybkim krokiem skierował się w stronę ambony, gdzie znajdował się ksiądz.

Mężczyzna usiłował zaatakować księdza

Po chwili wyjął narzędzie w kształcie pistoletu i wycelował nim w kapłana. Z relacji portalu 24klodzko.pl wynika, że duchowny zaczął wycofywać się w stronę zakrystii. Uczestnicy nabożeństwa wykazali się większą odwagą - natychmiast rzucili się na napastnika.

Wierni mieli wyrwać mężczyźnie pistolet, obezwładnić go i wyprowadzić z kościoła. Natychmiast powiadomiono o zajściu lokalną policję. Funkcjonariusze natychmiast zjawili się na miejscu i podjęli odpowiednie działania. Napastnik został zatrzymany.

- Policjanci od razu przyjechali na miejsce zdarzenia. W wyniku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę. To 38-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego - przekazała w rozmowie z Gazetą Wyborczą podinsp. Wioletta Martuszewska z KPP w Kłodzku.

Policja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagraniePolicja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagranieCzytaj dalej

Policjantka podkreśliła, że narzędzie, którym mężczyzna groził księdzu, zostało zabezpieczone. Okazało się, że nie była to prawdziwa broń palna, a pistolet gazowy. Nieprawidłowe użycie takiego sprzętu może być niebezpieczne.

38-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Badania wykonane przez mundurowych wykazały, że w jego organizmie znajdowało się ponad dwa promile alkoholu. Do przesłuchania dojdzie prawdopodobnie we wtorek 4 maja.

Za usiłowanie rozboju zatrzymanemu może grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł