prognoza pogody ulegnie zmianie Żródło: Unsplash.com/Josh Hild (zdjęcie ilustracyjne)

Drastyczna zmiana pogody w całej Polsce. Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia

26 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Synoptycy przedstawili najnowszą prognozę pogody. Niestety wszystko wskazuje na to, że przed majówką do Polski wraca zima. W związku z niebezpiecznymi warunkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego kraju. Polacy mogą spodziewać się spadku temperatury poniżej zera.

Najnowsza prognoza pogody wskazuje na to, że nadchodzącej nocy możemy spodziewać się przymrozków. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej miejscami temperatura może wynieść nawet -4 stopnie Celsjusza. W górach może być jeszcze chłodniej.

Według aktualnej prognozy pogody w ciągu najbliższej nocy temperatura ma spaść poniżej zera na terenie całego kraju. W związku z prognozowanymi przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dla wszystkich województw.

Prognoza pogody – temperatura spadnie poniżej zera

Zgodnie z informacjami przekazanymi na podstawie najnowszej prognozy pogody, w wielu miejscach temperatura spadnie do -2 i -4 stopni Celsjusza. Przy gruncie natomiast może wynieść nawet -6 stopni Celsjusza.

W górskich regionach natomiast termometry mogą wskazać około -5, nawet -7 stopni Celsjusza. Przy gruncie temperatura może wynieść -9 stopni Celsjusza.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach dla wszystkich 16 województw, które będzie obowiązywało przez najbliższą noc.

Prognoza pogody na kolejne dni

Aktualna prognoza pogody nie pozostawia złudzeń co do tego, że wróciły przymrozki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że w niektórych województwach ostrzeżenie pierwszego stopnia będzie obowiązywało dłużej.

Według informacji opublikowanych na oficjalnym Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim będą też ważne w nocy z wtorku na środę (27 na 28 kwietnia).

Szymon Ogórek, synoptyk z IMGW przyznał, że pogoda stopniowo będzie się poprawiała. Nieco cieplej ma być od środy. Zmiany jednak będą zachodziły powoli. Zdaniem specjalisty najłagodniej będzie na zachodzie kraju.

Jak dodał synoptyk, najsilniej przymrozek odczuwalny będzie na Pomorzu, Wielkopolsce oraz w południowej części Polski. Najbliższa noc będzie jednak najzimniejsza od wielu dni.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News; Twitter

Następny artykuł