Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramat w Łajskach. Mężczyzna zawisł na metalowym ogrodzeniu, na miejsce wezwano służby
Monika Majko
Monika Majko 25.12.2021 10:46

Dramat w Łajskach. Mężczyzna zawisł na metalowym ogrodzeniu, na miejsce wezwano służby

EN 01405299 0186
Jakub Kaminski/East News [zdjęcie ilustracyjne]

W świąteczny poranek doszło do groźnego wypadku we wsi Łajski na terenie województwa mazowieckiego. Mężczyzna nadział się na  kawałek przęsła ogrodzenia, przez które przechodził. Poszkodowany trafił do szpitala.

Straż Pożarna w Legionowie otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu tuż przed godziną 6:00 w sobotę, 25 grudnia. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo, a także wezwano pogotowie ratunkowe i policję.

Mężczyzna nadział się na metalowy pręt ogrodzenia

Jak poinformował w rozmowie z nami dyżurny oficer prasowy ze Straży Pożarnej w Legionowe, o zdarzeniu poinformowała strażaków właścicielka prywatnej posesji przy ulicy Wierzbowej, której mieszkańcem miał być również 20-letni mężczyzna, który niefortunnie zawisł na ogrodzeniu.

Na miejscu strażacy zastali mężczyznę wiszącego na metalowym ogrodzeniu. Przytomny poszkodowany miał przebite na wylot udo jednym z prętów ogrodzenia.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

20-latek trafił do szpitala

20-latek nie był w stanie samodzielnie zejść z ogrodzenia. Strażacy zabezpieczyli teren, a następnie udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i przystąpili do uwalniania go z pułapki.

- Działania polegały na wycięciu metalowej części ogrodzenia przy użyciu akumulatorowej szlifierki kątowej. Poszkodowanego z elementem ogrodzenia ułożono na desce ortopedycznej i zabezpieczono przed utratą ciepła - powiedział w rozmowie z portalem goniec.pl mł. bryg. Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie.

Następnie strażacy przekazali poszkodowanego w ręce wezwanych na miejsce zdarzenia ratowników medycznych. 20-latek stracił dużo krwi, jednak zachował przytomność. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl