Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ogromna burza przeszła przez Polskę. Rolnik w kilka minut stracił praktycznie wszystko
Natalia Janus
Natalia Janus 29.06.2022 18:09

Ogromna burza przeszła przez Polskę. Rolnik w kilka minut stracił praktycznie wszystko

dramat rolnika
Źródło/flickr.com/Facebook/e-warzywnictwo.pl

Po fali upałów w Polsce nadeszły gwałtowne burze, które pojawiały się w wielu regionach. Towarzyszyły im intensywne opady deszczu oraz gradobicie. Niestety, miało to swoje fatalne konsekwencje Jeden z rolników w województwie łódzkim w kilkanaście minut stracił dorobek z całego sezonu. Grad doszczętnie zniszczył mu plantacje warzyw. Na Facebooku pojawiły się dramatyczne zdjęcia zniszczonego pola. 

Dramat pana Macieja. Rolnik stracił dorobek sezonu

Temperatury w Polsce przekraczają 30 stopni Celsjusza, a razem z upałami pojawiły się też gwałtowne burze. W niektórych przypadkach ulewnym deszczom towarzyszą również opady gradu, i to ich najbardziej obawiają się rolnicy. Takie zjawiska nawet w kilkanaście minut mogą doprowadzić do ogromnego dramatu.

Niestety, taki los spotkał pana Macieja ze wsi Cielądz w powiecie rawskim w województwie łódzkim. Serwis e-warzywnictwo.pl poinformowało w mediach społecznościowych o jego tragedii.

Rolnik zakończył już tegoroczny sezon. Jednak gradobicie w okolicach Cielądza, które miało miejsce we wtorek, zniszczyło wszystkie jego uprawy. Portal na Facebooku opublikował także zdjęcia, które ukazują starty po gwałtownej zmianie pogody. 

Wieli internautów współczuje rolnikowi, a pod wpisem zaroiło się od komentarzy.

"Tyle pracy i wszystko zniszczone. Bardzo współczuję"

"Dramat naprawdę. To nie tak łatwo będzie bo koszty, a nade wszystko praca zmarnowana. WSPÓŁCZUJĘ!" 

"Przykro mi że tak się stało, tyle pracy, wysiłku i to nic z tego nie będzie tylko same straty"

Gwałtowna zmiana pogody w Polsce. Przed nami kolejne burze

Rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał, że strażacy po wtorkowych burzach interweniowali 554 razy.

- Do godziny 21.00 straż pożarna odnotowała 554 zgłoszenia dotyczące usuwania skutków burz. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województwa mazowieckiego - 134, opolskiego - 89, łódzkiego - 68 oraz śląskiego - 61 - powiedział strażak. 

Jednak już w środę 29 czerwca mogą się pojawić kolejne kłopoty. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na południu kraju prognozowane są burze z silnymi opadami deszczu, wiatrem i miejscami gradem.

Alerty są dla dwunastu województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl, goniec.pl