Goniec.pl > Wiadomości > Donald Tusk zabrał głos ws. wysokich cen paliw. "Gdybym był premierem..."
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 25.01.2023 11:51

Donald Tusk zabrał głos ws. wysokich cen paliw. "Gdybym był premierem..."

Donald Tusk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk zapewnił mieszkańców Siedlec, iż gdyby tylko był premierem, to cena benzyny wynosiłaby obecnie 5,19 zł za litr. Lider PO powtórzył tym samym słowa, które wypowiedział przed rokiem i jak zapewniał, nie zmienił on ani na chwilę swojego zdania w tej materii.

Donald Tusk o wysokich cenach paliw

- Mogę to powtórzyć, dziś benzyna byłaby po 5,19 zł. I mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Dzisiaj, gdybym był premierem to rachunki za prąd i za gaz mogłyby wynosić połowę tego co wynoszą teraz - mówił podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Siedlec Donald Tusk.

Były premier odnosił się do swoich słów, które wypowiedział w czerwcu ubiegłego roku. Lider PO przekonywał podówczas, iż gdyby tylko on był u władzy, to poziom cen na polskich stacjach paliw kształtowałyby się zgoła inaczej i to na korzyść obywateli.

- To nie jest tak, że ktoś siedzi w ukryciu i ma zapisane w tajnych księgach genialne pomysły na tanie paliwo. Po prostu trzeba podejmować decyzje, w tym przypadku decyzje o możliwie minimalnej marży dla takich firm jak Orlen czy Lotos - mówił w czerwcu były premier.

Jak zapewniał z kolei we wtorek, przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu, jego ugrupowanie zamierza złożyć projekt ustawy traktującej o podatku od towarów i usług. Posłowie opozycji będą bowiem przekonywać rząd do ustalenia 5-procentowego VAT-u na gaz do końca tego roku.

Zważywszy jednak utrzymaną ostatkiem sił całkowicie zdeformowaną obecnie tarczę antyinflacyjną oraz wzajemną niechęć między władzą a opozycją, nic poza chwilową dyskusją w parlamencie ustawa ta nie przyniesie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Donald Tusk