Goniec.pl
Donald Tusk pokusił się o dywagacje związane z możliwą ceną paliw, gdyby to on był premierem (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk zabrał głos ws. wysokich cen paliw. "Gdybym był premierem..."

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Donald Tusk zapewnił mieszkańców Siedlec, iż gdyby tylko był premierem, to cena benzyny wynosiłaby obecnie 5,19 zł za litr. Lider PO powtórzył tym samym słowa, które wypowiedział przed rokiem i jak zapewniał, nie zmienił on ani na chwilę swojego zdania w tej materii.

Donald Tusk o wysokich cenach paliw

- Mogę to powtórzyć, dziś benzyna byłaby po 5,19 zł. I mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Dzisiaj, gdybym był premierem to rachunki za prąd i za gaz mogłyby wynosić połowę tego co wynoszą teraz - mówił podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Siedlec Donald Tusk.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Były premier odnosił się do swoich słów, które wypowiedział w czerwcu ubiegłego roku. Lider PO przekonywał podówczas, iż gdyby tylko on był u władzy, to poziom cen na polskich stacjach paliw kształtowałyby się zgoła inaczej i to na korzyść obywateli.

- To nie jest tak, że ktoś siedzi w ukryciu i ma zapisane w tajnych księgach genialne pomysły na tanie paliwo. Po prostu trzeba podejmować decyzje, w tym przypadku decyzje o możliwie minimalnej marży dla takich firm jak Orlen czy Lotos - mówił w czerwcu były premier.

Jak zapewniał z kolei we wtorek, przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu, jego ugrupowanie zamierza złożyć projekt ustawy traktującej o podatku od towarów i usług. Posłowie opozycji będą bowiem przekonywać rząd do ustalenia 5-procentowego VAT-u na gaz do końca tego roku.

Zważywszy jednak utrzymaną ostatkiem sił całkowicie zdeformowaną obecnie tarczę antyinflacyjną oraz wzajemną niechęć między władzą a opozycją, nic poza chwilową dyskusją w parlamencie ustawa ta nie przyniesie.

Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons/Kadr z serialu "Plebania"/Prod. "TVP"/Kapif.pl

"Plebania". Tych bohaterów nie ma już wśród nas. Zawdzięczamy im wiele niezapomnianych chwil

"Plebania" to kultowy polski serial obyczajowy, który emitowano na antenie TVP w latach 2000-2012. Telenowela poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców małej wsi w wymyślonym powiecie hrubielowskim. Głównym bohaterem jest proboszcz kościoła parafialnego w Tulczynie ks. Antoni Wójtowicz, który objął tę funkcję po śmierci swojego wuja ks. Bernarda Grochowskiego. W 2009 został on przeniesiony na probostwo do serialowego miasta Hrubielów, a jego miejsce zajął ks. Antoni Król. Odtąd zdecydowana większość fabuły serialu rozgrywała się w Hrubielowie, a sporadycznie także w Tulczynie, Brzezinach, Honiatyczach, Starej Wiośnie, Grudziądzu, Lublinie oraz Warszawie. Przez lata pożegnaliśmy wielu aktorów, którzy wcielali się w bohaterów kultowego serialu. Wybraliśmy kilku z nich, aby przypomnieć, w jakie role się wcielali i kiedy odeszli.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Eryk BłaszakAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: eryk.blaszak@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion materiały własne

Wiadomości

Malediwy: Turysta z Polski zginął podczas nurkowania. Został potrącony przez motorówkę

Czytaj więcej >
Sędzia, sądownictwo Polska

Wiadomości

Chcąc zwalczyć gryzonie, zostawił w budynku trutkę. Nie żyje dziecko. Mężczyzna usłyszał wyrok

Czytaj więcej >
PKP
LISI NIESNER/AFP/East News, magro_kr/flickr.com

Wiadomości

Będzie obniżka cen biletów PKP? Premier zabrał głos

Czytaj więcej >
Wybuch gazu katowice

Wiadomości

"Interwencja". Wstrząsające doniesienia o wybuchu w Katowicach. Przed śmiercią ofiary napisały list

Czytaj więcej >
Juszczenko, Lech Kaczyński
ARTUR BARBAROWSKI/East News, Jan BIELECKI/East News

Wiadomości

Wiktor Juszczenko: "Jestem przekonany, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie"

Czytaj więcej >
90-letni mężczyzna skierował się z apelem do młodzieży (Goniec.pl).

Wiadomości

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

Czytaj więcej >