Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Córka Janusza Korwin-Mikkego ma nietypowe imię. I konflikty z prawem
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 21.05.2024 16:22

Córka Janusza Korwin-Mikkego ma nietypowe imię. I konflikty z prawem

Janusz Korwin-Mikke
fot. KAPiF

Janusz Korwin-Mikke bez wątpienia jest jednym z najbardziej barwnych i rozpoznawalnych polityków na polskiej scenie. Autor wielu kontrowersyjnych wypowiedź, a niedawno także kandydat na prezydenta Warszawy prywatnie jest ojcem ośmiorga dzieci. Jedna z jego córek ma bardzo nietypowe imię, które w Polsce nosi zaledwie 198 kobiet.

Janusz Korwin-Mikke jest ojcem ośmiorga dzieci. Imię jednej z córek zaskakuje

Janusz Korwin-Mikke to bez wątpienia postać, obok której nie można przejść obojętnie. Polityk znany jest ze swoich nieraz bardzo kontrowersyjnych teorii i wypowiedzi. Na politycznej scenie aktywnie działa od wielu lat. W ostatnich wyborach samorządowych Korwin-Mikke starał się o urząd prezydenta Warszawy. Niestety dla niego - bez powodzenia.

Prywatnie Janusz Korwin-Mikke jest szczęśliwym ojcem ośmiorga dzieci. Jednej z córek wraz z partnerką zdecydował się nadać bardzo nietypowe imię, które w Polsce zgodnie z rejestrem PESEL nosi zaledwie 198 kobiet.

Sondaż Gońca: prawie 70 proc. Polaków przeciwna startowi Jacka Kurskiego w wyborach do PE

Córka Janusza Korwin-Mikkego nosi wyjątkowe imię

Jedna z córek Janusza Korwin-Mikkego może pochwalić się bardzo wyjątkowym imieniem – Korynna, które pochodzi od greckiego słowa "kora" oznaczającego "dziewczę". Korynna jest również zdrobnieniem imienia Kora.

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński wyjawił, co otrzymał na pierwszą komunię. “To były inne czasy”

Według rejestru PESEL imię to nosi w Polsce zaledwie 198 kobiet. Występuje również w formach Korina, Corina, Corinna, Corinne, Corine, Korynna, Korinna czy Corin.

Imieniny Korynny przypadają na 14 maja. Córka Janusza Korwin-Mikkego miała zatem tydzień temu doskonałą okazję do świętowania. 

Korynna Korwin-Mikke przed laty miała problemy z prawem

O Korynnie Korwin-Mikke zrobiło się głośno swego czasu za sprawą jej problemów z prawem. Córka Janusza Korwin-Mikkego podczas kontroli drogowej na warszawskiej Pradze w kwietniu 2017 roku została zatrzymana przez policję. Jechała bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo znaleziono przy niej heroinę i wykazano obecność narkotyków.

ZOBACZ: Janusz Korwin-Mikke ma kłopoty. Komornik zajął mu konto bankowe

Korynna Korwin-Mikke została prawomocnie skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych. Dodatkowo musiała zapłacić ponad 3,3 tys. zł grzywny.

A niech ją aresztują. Ja siedziałem za komuny, teraz więzienia są o wiele lepsze niż dawniej. Ona ma trzydzieści parę lat, dorosła jest, niech się tłumaczy. Chłopcom to trzeba czasami pasem przylać, a dziewczynom nie można, widocznie za mało siły tu stosowałem, no tu w ogóle jej nie stosowałem, i takie są skutki - komentował całą sprawę w rozmowie z Wirtualną Polską Janusz Korwin-Mikke.