Goniec.pl > Wiadomości > Camilla podczas koronacji upodobniła się do Diany. Wystarczył jeden szczegół, mało kto zauważył
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 07.05.2023 19:01

Camilla podczas koronacji upodobniła się do Diany. Wystarczył jeden szczegół, mało kto zauważył

Diana, Camilla
Facebook/Princess Diana, Instagram @theroyalfamily

Za nami koronacja króla Karola III. Żona władcy otrzymała tego dnia tytuł królowej małżonki, a szczególną uwagę zwracał jej strój. Kreacja połączyła ją z księżną Dianą.

Koronacja króla Karola III

6 maja odbyła się długo wyczekiwana koronacja króla Karola III. Był to niewątpliwie historyczny moment nie tylko dla brytyjskiej rodziny królewskiej, ale również dla całej reszty świata. To pierwsze od 70 lat takie wydarzenie w Wielkiej Brytanii. 

Oczy całego świata były jednak zwrócone nie tylko na Karola, ale również na jego żonę. Camilla otrzymała bowiem tytuł królowej małżonki. Nic więc dziwnego, że tego dnia chciała czuć się i wyglądać wyjątkowo. Jej kreacja ma sporo wspólnego z pierwszą żoną króla Karola III, księżną Dianą.

Kamilek z Częstochowy przyjął ostatnie namaszczenie. Ojciec 8-latka pożegnał się z synem

Camilla została królową małżonką

Pierwszą żoną obecnego monarchy była księżna Diana. Wiadomo jednak, że w ich małżeństwie od początku nie układało się najlepiej.  Po latach Karol wyznał, że miał romans z Camillą Parker Bowles, która jest obecnie jego żoną. 

Wiadomo również, że księżna Diana nie darzyła kochanki męża sympatią. Nie sposób się jej dziwić, ponieważ ówczesny małżonek Lady Di nie krył swoich uczuć do Camilli. Teraz jednak połączył ich pewien szczegół. 

Co połączyło Camillę i księżną Dianę?

W dniu koronacji żona Karola był ubraną w białą suknię z pięknie wyszywanymi haftami. Okazuje się, że to właśnie ten element połączył ją z nieżyjącą już księżną Dianą. Suknię Camilli stworzył bowiem ulubiony projektant byłej żony króla, czyli Norman Hartnell.

- Wspólny mąż i wspólny projektant. Kontrowersja? Nie wiem, ale na pewno ciekawe – podsumowała korespondentka TVN w programie śniadaniowym.