Kobieta wyłudziła od seniorki 20 tys. zł Żródło: KP Bydgoszcz-Szwederowo

Bydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. zł

1 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Nieznana sprawczyni brała udział w oszustwie „na policjanta”. Odebrała od seniorki pieniądze wyłudzone przez przestępców. Ofiara straciła 20 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy.

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa „na policjanta”. Do zdarzenia doszło 3 września ubiegłego roku. Przestępcy podający się za funkcjonariuszy zadzwonili do starszej pani i przekonali ją, że jej oszczędności są na celowniku złodziei. Seniorka zgodziła się oddać im pieniądze.

Kobieta wyłudziła od seniorki 20 tys. zł

Nieustalona kobieta ze zdjęcia, której obecnie poszukuje policja, przyszła odebrać 20 tysięcy złotych od ofiary. Do spotkania doszło w okolicach placu Piastowskiego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez okoliczny monitoring miejski.

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo proszą o pilną pomoc w identyfikacji oszustki. Kobieta jest członkinią szajki oszukujących ludzie metodą „na policjanta”. Pełni w niej funkcję tzw. „obieraka”, czyli osoby, która przejmuje od ofiar pieniądze brane rzekomo w policyjny depozyt.

Mundurowi zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu i filmie. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat poszukiwanej, proszone są o kontakt z Komendą Policji Bydgoszcz-Szwederowo przy ulicy Toruńskiej 19.

Policja starła się z kibicami we Wrocławiu. W stronę funkcjonariuszy poleciały materiały pirotechnicznePolicja starła się z kibicami we Wrocławiu. W stronę funkcjonariuszy poleciały materiały pirotechniczneCzytaj dalej

Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu 47 751 53 32 lub osobiście. Całodobowo działają także numery: 47 751 52 69 lub 112. Zgłaszający powinni powołać się na znak sprawy: L.dz. II Kr 2815/20. Każda wiadomość może uchronić kolejne ofiary przed oszustami. Nagranie z monitoringu można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

W dniu zdarzenia poszukiwana miała na sobie kurtkę w kolorze czarnym, szarą spódnicę do kolan, sweter z golfem bądź szalik w jasnym kolorze. Na prawym ramieniu niosła czarną torebkę. Kobieta ma lekko falowane blond włosy sięgające za ramiona.

Oszustwa metodą „na policjanta” to coraz popularniejszy sposób przestępców na wzbogacenie się. Policjanci regularnie zamieszczają w sieci komunikaty, z których wynika, że funkcjonariusze nigdy nie proszą anonimowych osób o przekazanie środków finansowych.

Warto uczulić starsze osoby, że podobne telefony od osób podszywających się pod mundurowych są próbą wyłudzenia. Sposób działania sprawców jest podobny. Najpierw wykonują telefon podając się za członka rodziny lub policjanta. Proszą o przekazanie dużej sumy pieniędzy tłumacząc to wypadkiem, sytuacją losową, tajną akcją lub próbą ochronienia ofiary przed złodziejami.

Przestępcy umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać starsze osoby. „Fałszywy funkcjonariusz” podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki, prosi, aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na policję. Podobne sytuacje powinny być natychmiast zgłaszane pod numerami 112 i 997 lub osobiście na komendzie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł