Goniec.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Katechetka pokłóciła się z uczniami w liceum. Poszło o to, jak zaszła w ciążę

23 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Katechetka wdała się w kłótnię z uczniami w liceum. Rozpoczęła się dyskusja na temat ciąży, a nauczycielka religii nie brała pod uwagę żadnej dyskusji. Nastolatkowie po prostu mieli się z nią zgodzić, a jej argumentem była historia starania się katechetki o dziecko. - Po tym już nam się nie chciało z nią dyskutować na jakikolwiek temat - napisała była uczennica.

Na lekcji religii mówili o ciąży katechetki, ostra wymiana zdań

Kryzys wiary w Polsce trwa i wydaje się, że poza kolejnymi skandalami z udziałem księży , przykłada się do tego sposób zachęcania młodych osób do kultywowania wiary. Młodzież nie ma pola do dyskusji i ciekawości na temat świata. 

Za tą teorią stoi historia jednej z internautek. Rok temu opowiedziała o wydarzeniu z lekcji religii. Katechetka nie wykazała się cierpliwością i umiejętnością pracy z młodzieżą. Poszło o ciążę.

Elżbieta Romanowska

Elżbieta Romanowska mierzy się z falą hejtu. Zwróciła się do internautów

CZYTAJ DALEJ

Katechetka nie zgodziła się z uczniami, zaczęła mówić o swojej ciąży

Użytkowniczka Twittera posługująca się nickiem Mithriel Shiranui (@Mithriel_9604) wróciła wspomnieniami do liceum. Podczas jednej z lekcji religii wywiązał się temat ciąży. Nie jest tajemnicą, że Kościół ma bardzo jasne poglądy w tej kwestii. Niemniej katechetka dała przykład tego , jak nie należy ich prezentować.

- Katechetka w liceum nie chciała się z nami zgodzić co do in vitro - poinformowała internautka. Nauczycielka, jako argumentu postanowiła użyć własnego przykładu.

Młodzież zraziła się do katechetki, nie chcieli z nią rozmawiać

Niespodziewanie na lekcji religii rozpoczęła się gorąca dyskusja na temat sposobu, w jaki katechetka zaszła w ciążę. Była uczennica opowiedziała, że przeciwko metodzie in vitro świadczył fakt, że nauczycielka po wielu nieudanych próbach zaszła w ciążę, ale to tylko i wyłącznie zasługa wiary.

- Bo ona z mężem przez wiele lat nie mogli zajść w ciążę, ale bardzo dużo się modlili i w końcu im się udało - wyjaśniła internautka we wpisie. Zdanie to opatrzyła emotikoną klauna, co tylko podkreśliło stosunek młodzieży do poziomu rozmowy i argumentów katechetki. - Po tym już nam się nie chciało z nią dyskutować na jakikolwiek temat - dodała była uczennica.

Parczew drzewo modlący się ludzie

Sprzedał liść z "cudownego drzewa". Zarobił okrągłą sumkę. Wiemy, gdzie trafiły pieniądze

CZYTAJ DALEJ
policja blok kobieta mężczyzna

Wyszli z mieszkania w środku nocy i zapadli się pod ziemię. W domu zostawili dzieci, policja pilnie apeluje

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Życie

Katechetka doprowadziła ucznia do łez. Gdy rodzice usłyszeli, co powiedziała, ruszyli do szkoły
Czytaj więcej >

Życie

Ksiądz dostał pytanie o rozwodników. Po jego odpowiedzi w sieci zawrzało
Czytaj więcej >

Życie

Biskup zareagował w sprawie wypowiedzi księdza. Duchowny mówił o piekle
Czytaj więcej >

Życie

10-latka poszła do spowiedzi, nagle ksiądz zaczął krzyczeć na cały kościół. Oburzające, jak ją nazwał
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nawet 1500 zł do zgarnięcia w ramach akcji Lidla. Jest jednak pewien haczyk
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wybrał się na grzyby, takiego widoku się nie spodziewał. Od razu chwycił za telefon
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]