Goniec.pl
Biedronka

Marek BAZAK/East News

Biedronka i Lidl chcą szczepić pracowników. Mówią o dużym zainteresowaniu

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Biedronka i Lidl chcą szczepić na COVID-19. Jak informują sieci handlowe, zainteresowanie jest bardzo duże. Wszystko za sprawą rządowych deklaracji, które wskazują, że w II kwartale 2021 roku ruszą szczepienia dla chętnych w zakładach pracy. Najwię

Zgodnie z zapowiedziami rządu, w II kwartale 2021 roku mają ruszyć szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy. Największe sieci handlowe funkcjonujące w Polsce - Lidl, Biedronka, Żabka i Auchan, a także inne sklepy, zgłosiły się jako chętni do szczepienia pracowników i zadeklarowały gotowość do współpracy, w tym do otwierania mobilnych punktów szczepień przy marketach.

Szczepienia w Biedronce i Lidlu

Zgodnie ze zmianami w Narodowym Programie Szczepień, obok punktów drive thru i aptek, możliwe będzie również tworzenie mobilnych punktów szczepień w zakładach pracy. Ma to zwiększyć dostępność do szczepionek. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Przyszła ona od marketów. Sieci handlowe chcą szczepić swoich pracowników na miejscu.

Przedstawiciele sektora handlowego już od dawna apelowali, aby pracowników sklepów zaszczepić w pierwszej kolejności, razem z nauczycielami. Jako główny argument padało to, że pracownicy handlu są stale wystawieni na kontakty z dużą liczbą osób. Zmiany w NPS umożliwiają tworzenie punktów szczepień na terenie zakładów pracy, wielkie sieci handlowe przyjmują ten pomysł z ulgą.

- Sieć Biedronka umożliwi wszystkim chętnym pracownikom możliwość łatwiejszego zaszczepienia się. Planujemy udostępnienie niezbędnej przestrzeni w naszych centrach dystrybucyjnych czy w biurach, aby przyśpieszyć i usprawnić akcję szczepień. - mówi w rozmowie z portalem Money.pl Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Pracownicy będą zadowoleni

Biedronka zamierza ułatwić dostęp do szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 przez wydzielenie odpowiednich pomieszczeń zarówno w biurach, jak i w centrach logistycznych. Sieć podkreśla, że ma już doświadczenie w szczepieniu pracowników, ponieważ podobne akcje związane z udostępnianiem przestrzeni miały miejsce przy okazji iniekcji przeciwko sezonowej grypie.

Stanowisko Lidla jest bardzo podobne. Sieć wskazuje, że do akcji szczepień przyłączy się z radością, wskazuje jednak, że przeprowadzenie akcji i jakiekolwiek decyzje w tym zakresie zapadną po dokonaniu wnikliwej analizy prawnej oraz zweryfikowaniu możliwości infrastruktury. 

-  W tym momencie analizujemy wymogi prawne oraz nasze możliwości infrastrukturalne w zakresie przedstawionego rozwiązania - wskazuje w money.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

O akcji ciepło wypowiada się również sieć Auchan Polska. Jak wskazano, podobnie jak Biedronka, Auchan również współpracowało przy okazji akcji szczepień przeciwko grypie. Dorota Patejko, dyrektorka komunikacji i CSR w Auchan Polska wskazuje, że zainteresowanie pracowników szczepieniami jest bardzo duże.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Oktawian Góral

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, której problemy zna i chętnie o nich pisze. Studiował filologię polską, obecnie kształci się na kierunku zarządzanie. Interesuje się historią, językami, naukami społecznymi oraz sztuką. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz wiadomość na adres: oktawian.goral@iberion.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Mateusz Morawiecki założył podcast. Będzie przekazywał "informacje polityczne z pierwszej ręki"

Czytaj więcej >