Goniec.pl > Polska > Białystok. Wypadek z udziałem karetki pogotowia. Transportowała pacjenta
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.07.2022 18:35

Białystok. Wypadek z udziałem karetki pogotowia. Transportowała pacjenta

Białystok: w karetkę jadącą na sygnale wbił się passat
PSP

Chwile grozy w Białymstoku. Karetka jechała na sygnale, a w środku znajdował się pacjent, który potrzebował pomocy. Chwilę później pojazd leżał na boku i blokował skrzyżowanie w centrum miasta. Ratownicy mieli pomóc w szybkim transporcie, ale to koledzy przyjechali ich opatrzeć.

Nie zawsze sygnały świetlne i dźwiękowe gwarantują szybki, a przede wszystkim bezpieczny przejazd pojazdów uprzywilejowanych. W Białymstoku nieomal doszło do tragedii.

W centrum miasta miał miejsce wypadek z udziałem karetki pogotowia oraz samochodu osobowego. Sześć osób otrzymało pomoc medyczną, niektórzy musieli trafić do szpitala.

Białystok: wypadek z udziałem karetki, w środku był pacjent

Około godziny 18 do białostockiej policji, straży pożarnej oraz pogotowia dotarło zgłoszenie o poważnym wypadku w samym centrum miasta. Kluczowe skrzyżowanie zostało zablokowane przez dwa pojazdy.

Dyspozytor i załoga zespołu ratownictwa medycznego zadysponowana do zdarzenia przeżyli chwile grozy, gdy okazało się, że pomocy potrzebują ich koledzy. Jednym z samochodów, które się zderzyły była karetka.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że w jadącą na sygnałach ulicą Sienkiewicza karetkę uderzył volkswagen jadący Piłsudskiego od Malmeda - podał zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wewnątrz karetki znajdował się pacjent. Jest on jedną z osób, które trafiły do szpitala.

Ratownicy nie potrzebowali wizyty w szpitalu w roli pacjenta

Strażacy po dojechaniu na miejsce zastali karetkę pogotowia leżącą bokiem. Obok znajdował się rozbity volkswagen passat. Kluczowe było ustalenie, ile osób potrzebuje pilnej pomocy lekarskiej.

Siła zderzenia przewróciła karetkę na bok. Fot.: KW PSP
Siła zderzenia przewróciła karetkę na bok. Fot.: KW PSP

W zdarzeniu na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z Aleją Piłsudskiego w Białymstoku udział brało sześć osób. - Do szpitala na dalsze badania odwieziony zostanie kierowca z auta osobowego oraz pacjent przewożony karetka - podał Piotr Chojnowski, rzecznik KW PSP w Białymstoku.

Oficer prasowy podkreślił, że załoga karetki biorąca udział w wypadku po zbadaniu przekazała, iż nie czują potrzeby udania się na dalsze badania w szpitalu. To kolejny wypadek z udziałem służb w ostatnim czasie.

Niedawno w serwisie goniec.pl informowaliśmy o podobnym zdarzeniu. W Lubinie w wóz strażacki jadący na sygnale - również na skrzyżowaniu - uderzył samochód osobowy. Więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: bialystok.se.pl, bialystok.wyborcza.pl