Goniec.pl > Wiadomości > Awantura w TVP Info. Prowadząca musiała interweniować
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.11.2023 21:03

Awantura w TVP Info. Prowadząca musiała interweniować

tvp info
"Gość Wiadomości" TVP Info

Do ostrego starcia doszło pomiędzy posłanką Lewicy Wandą Nowicką a Bartoszem Kownackim z PiS w programie TVP Info "Gość Wiadomości". W pewnym momencie Nowicka stanowczo zwróciła się do polityka PiS. Musiała interweniować prowadząca program Marta Kielczyk.

Awantura w studio TVP Info

Do spięcia i żywiołowej dyskusji pomiędzy posłanką Lewicy a posłem PiS doszło w temacie podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz kredytu 0 proc. Bartosz Kownacki apelował na antenie TVP Info, aby sejmowa większość jak najszybciej złożyła konkretne projekty ustaw.

- Proszę tutaj nie ściemniać i nie opowiadać bajek. Nie zdarzyło się do tej pory przez całe osiem lat i przez ten tydzień, jaki pozostał panu Morawieckiemu, też się nie przydarzy, żeby jakieś projekty, które złożyła opozycja, nagle mu się spodobały i on by je przeprocedował - skontrowała jego wypowiedź Wanda Nowicka.

- Nie rząd proceduje tylko Sejm. Jak Sejm zdecyduje, że kwota wolna ma być 60 tys. to będzie - zwrócił uwagę Bartosz Kownacki. - Państwo tej kwoty po prostu nie wprowadzicie. Oszukaliście wyborców! Będziemy was z tego rozliczać - dodawał poseł PiS, a emocje w studio rosły.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Wanda Nowicka z Lewicy i Bartosz Kownacki z PiS starli się w TVP Info

- Rozumiem, że pierwszym projektem rządu Donalda Tuska, jeżeli taki powstanie, będzie kwota wolna od podatku, albo jednym z pierwszych? - zapytał w pewnym momencie poseł PiS. - Ale co pan opowiada bajki! - odpowiedziała rozgoryczona Nowicka. - Czyli pani się już wycofuje? Wycofujecie się z podstawowych założeń, które mieliście nawet w umowie koalicyjnej - dopytywał żywiołowo Kownacki.

- Ale proszę mnie tu nie zakrzykiwać, pokrzykiwać i narzucać nie wiadomo czego - odpowiedziała stanowczo posłanka Lewicy. - Jest umowa koalicyjna, jest tam wiele tematów, projektów. Proszę się zapoznać z tymi projektami i będzie pan wiedział - przekonywała.

Mocne spięcie w studio TVP Info. Marta Kielczyk musiała interweniować

Bartosz Kownacki z PiS cały czas dopytywał, jednak kiedy kwota wolna od podatku zostanie podniesiona. - A kiedy będzie program rządu Morawieckiego? - zapytała go Wanda Nowicka, na co Bartosz Kownacki stwierdził, że taki program już jest i jest nim dekalog polskich spraw. Posłanka Lewicy jednak bardzo stanowczo chciała usłyszeć konkrety. - Na przykład dojdziemy w przeciągu czterech lat do 10 tys. zł średniego wynagrodzenia - mówił Kownacki.

- Przez osiem lat nie byliście w stanie podnieść pensji nauczycielom - skontrowała jego wypowiedź Wanda Nowicka. W studio zapanował chaos, a politycy przekrzykiwali się wzajemnie. - Spokojnie, bez emocji poproszę - interweniowała prowadząca program Marta Kielczyk.

tvp.png
“Gość Wiadomości” TVP Info

Źródło: TVP Info

Tagi: TVP Info