Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Autobus pełen dzieci utknął na przejeździe kolejowym. Jest nagranie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.05.2024 18:31

Autobus pełen dzieci utknął na przejeździe kolejowym. Jest nagranie

przejazd kolejowy
fot. Pixabay/hpgruesen (zdj.ilustracyjne)

W sieci pojawiło się bardzo niepokojące nagranie z Wolsztyna (woj. wielkopolskie). Na krótkim filmie widać jak autobus pełen młodzieży szkolnej, stoi zamknięty między szlabanami na przejeździe kolejowym. Wstrząsające nagranie opublikował serwis wolsztyn112. Policja wyjaśnia okoliczności.

Chwile grozy w Wolsztynie. Autobus z dziećmi między szlabanami

Niepokojące zdarzenie miało miejsce w środę 22 maja nad ranem na przejeździe kolejowym w wielkopolskim Wolsztynie. Na krótkim nagraniu, które w mediach społecznościowych opublikował profil wolsztyn112 widać, jak autobus stoi między szlabanami na zamkniętym przejeździe kolejowym. W pojeździe w momencie zdarzenia były dzieci. Jeden z pasażerów nakręcił kilkusekundowy filmik, który wypłynął do sieci. Policja zajmuje się sprawą i wyjaśnia okoliczności bardzo niebezpiecznego zachowania kierowcy. 

Granat w szkole. Pilna ewakuacja uczniów i nauczycieli, trwa akcja służb

Autobus utknął między szlabanami. Jest nagranie

Pojazd utknął między szlabanami. Kierowca autokaru miał użyć sygnału dźwiękowego, aby zwrócić uwagę dyżurnego ruchu. 

Według relacji autora, autokar wjechał na przejazd w momencie opuszczania się szlabanów - informuje profil wolsztyn112.

ZOBACZ: Kłęby dymu nad Warszawą, przeprowadzono ewakuację. W akcji wielu strażaków

Mimo iż sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, a pasażerowie mogli czuć ogromny niepokój, to na szczęście nikt nie ucierpiał. Pod koniec kilkusekundowego nagrania widać, jak jeden ze szlabanów unosi się, tak aby kierowca mógł przejechać. 

Niebezpieczne sytuacje na przejazdach kolejowych. PKP apeluje od lat

Jak informuje portal rmf24.pl, policja zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy i ustalaniem tożsamości kierowcy. 

Do podobnej sytuacji doszło w styczniu w małopolskiej Woli Rzędzińskiej, gdzie autobus miejski także utknął na przejeździe kolejowym. Wówczas pasażerowie bardzo szybko ewakuowali się z pojazdu. Nadjeżdżający pociąg udało się na szczęście w porę zatrzymać.

ZOBACZ: Pirat drogowy uciekał przed policją. Nagranie z polskiej trasy obiegło sieć

PKP PLK od lat prowadzi kampanię społeczną "Bezpieczny przejazd", gdzie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza przy przejazdach kolejowych. W żadnym wypadku nie można ignorować rogatek czy świateł, ponieważ może to doprowadzić do tragedii.