Goniec.pl
Andrzej Duda złożył życzenia na dzień dziecka

Twitter.com/prezydentpl

Andrzej Duda z żoną złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka. Spotkał się z krytyką

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Andrzej Duda wraz z żoną złożył życzenia z okazji dnia dziecka najmłodszym obywatelom kraju. Nagranie z prezydencką parą zostało opublikowane na Twitterze Kancelarii Prezydenta i wywołało duże poruszenie wśród internautów. Słowa głowy państwa skomentowali m.in. przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Prezydent Andrzej Duda życzył małym Polakom wszystkiego najlepszego, a także podkreślił, że kiedyś świat będzie w ich rękach. To zdanie wywołało oburzenie przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który odnieśli się do polityki klimatycznej realizowanej przez obecny rząd.

Andrzej Duda złożył życzenia z okazji dnia dziecka

Agata i Andrzej Dudowie nagrali film z życzeniami z okazji dnia dziecka. Pierwsza dama przekazała najmłodszym obywatelom, by zawsze wierzyli w swoje siły i nie rezygnowali z marzeń. Z kolei prezydent Polski podkreślił, że w przyszłości to oni będą odpowiedzialni za losy kraju i świata.

- Kiedyś, świat znajdzie się w rękach waszych. Ufamy, że uczynicie go jeszcze lepszym - wskazał Andrzej Duda.

Te słowa prezydenta wywołały w sieci prawdziwą burzę. Publicznie odnieśli się do nich przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy ostro skomentowali nagranie pary prezydenckiej. Wytknęli oni prezydentowi brak zainteresowania polityką ochrony środowiska.

- Kiedy świat znajdzie się w naszych rękach, to nie będzie już czego zbierać. Kryzys klimatyczny zabiera nasze marzenia, a Pan to olewa. Tu i teraz - napisali młodzieżowi aktywiści.

W czasie kwietniowego szczytu klimatycznego Andrzej Duda obiecał, że do 2040 roku nasz kraj zmniejszy udział węgla w systemie energetycznym do 11 procent. Obecnie wynosi on około 70 proc. Aktywiści jednak podkreślają, że to zbyt wolne tempo transformacji i żądają do tego czasu całkowitego odejścia od węgla.

Aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego apelują również o powołanie eksperckiej i niezależnej Rady Klimatycznej. Jej zadaniem miałoby być opracowanie strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej i kontrolowanie jej wdrażania. 

Życzenia prezydenta nie spotkały się również z uznaniem dorosłych internautów. Wielu z nich wyśmiało formę, w której przekazane zostały one najmłodszym obywatelom kraju. Jak wskazali użytkownicy Twittera, adresaci życzeń raczej sami ich nie obejrzą.

- Koledzy i koleżanki moich dzieci od samego rana czekały na życzenia od Głowy Państwa na Twitterze - ironizował jeden z internautów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter/Radio Zet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >