Goniec.pl

Facebook.com/Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz nie miał litości dla Glapińskiego, Morawieckiego i PiS. Padły bardzo mocne słowa

16 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Tylko PiS wierzy w zapewnienia o dobrobycie i świetnej sytuacji Polaków. Do osób, które postanowiły przeorać rząd PiS i "jaszczembia" polskie ekonomii Adama Glapińskiego dołączył PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował 1000 zł banknot z podobizną prezesa NBP. - Jest królem inflacji - zakpił szef Ludowców.

To nie jest łatwy czas dla Adama Glapińskiego i rządu PiS . Chociaż Jarosław Kaczyński i "Wiadomości" TVP jednym głosem nie przestają utrzymywać, że w Polsce sprawy toczą się najlepszym możliwym torem, to rzeczywistość zwykłych ludzi pokazuje, że jest inaczej.

Rozgoryczenie - nie tylko wysokimi cenami węgla i drogą żywnością - postanowił wykorzystać Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef Ludowców sięgnął po ciężkie emocje, licząc, iż poniosą one PSL na fali.

Ludowcy znaleźli się w politycznym pacie. Ludzie z mniejszych miast i wsi mający być ich siłą nie chcą na nich głosować . Przedwyborcze sondaże PSL skupiają się nie na tym, ile głosów zdobędzie partia, ale czy zdobędzie ich wystarczająco, by w ogóle przekroczyć próg wyborczy. Władysław Kosiniak-Kamysz liczy, że wspólny wróg pomoże mu odbudować dawną potęgę Ludowców?

PSL uderza w Adama Glapińskiego, zapowiada banknot 1000 zł

PSL szukając blasków swojej chwały, cofnęło się w czasie do momentu, gdy na banknotach pojawiało się zdecydowanie więcej zer. Władysław Kosiniak-Kamysz postanowił wykorzystać ten motyw w swoim ataku na prezesa NBP.

Podczas wizyty w Goleńsku w województwie łódzkim Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że Adam Glapiński na pewno "nie walczy z inflacją". Zdaniem przewodniczącego PSL jeśli można mówić o walce to "tylko z opozycją".

- Nie dba o finanse rodzin, tylko o słupki poparcia PiS - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes NBP został nazwany przez Ludowców "królem inflacji". Co więcej, padło oskarżenie, iż Adam Glapiński wprowadza rozwiązania służące pogłębianiu się kryzysu.

Na konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz pokazał ogromnych rozmiarów banknot. Na "projekcie" banknotu nie tylko zaskakiwała kwota wartości pieniądze, ale również podobizna, gdzie zazwyczaj dojrzeć można podobizny władców.

PSL pokazało banknot z Adamem Glapińskim
PSL pokazało banknot z Adamem Glapińskim

- Jest królem inflacji i za chwilę trzeba będzie wyemitować nowy banknot z jego wizerunkiem - 1000-złotowy. Tylko czy za niego za kilkanaście miesięcy będzie możliwość kupienia chleba, zapłacenia rachunków, wykształcenia dzieci? - uderzał w prezesa NBP szef PSL. Czy również w tym przypadku skończy się to zgłoszeniem zawiadomienia do prokuratury?

PSL walczy o głosy stosując stary sposób: pokazując, że są gorsi od nich

Ludowcy chcą wejść do gry o wyborcze głosy Polaków. Skorzystali ze scenariusza dobrze znanego na polskiej scenie politycznej. Do przerzucania się winą i oskarżeniami między PiS i PO dołącza PO.

Podczas wizyty w Goleńsku polityk PSL wyprowadził personalny cios w premiera Mateusza Morawieckiego. Ludowcy wskazują, że trudno zorientować się, czy szef rządu jest premierem dla ludzi , czy... "banksterem".

Kosiniak-Kamysz wprost do kamery i zgromadzonych przed nim ludzi mówił, że to nikt inny, a właśnie Mateusz Morawiecki i Adam Glapiński winni są nieustannemu wzrostowi cen. - Banki w ostatnich miesiącach zarobiły bardzo dużo, około 12 mld złotych niż w analogicznym czasie zeszłym roku - stwierdził szef PSL.

Szef rządu PiS usłyszał ważne pytanie. Kosiniak-Kamysz powiedział, że to czas, gdy Mateusz Morawiecki musi zdecydować "po której stronie stoi". - Nie widzę, by banki obniżały marże na kredyty hipoteczne. Jeżeli ktoś idzie do banku i chce kredyt na 500 tys. złotych, musi oddać co najmniej 1,2 mln złotych - wyliczał.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, interia

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Świat

Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]